ارائه یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی فارس 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس از ارائه یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی و فرهنگی این استان خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس، محمد ثابت اقلیدی امروز، 31 فروردین ماه در مراسم بزرگداشت یاد روز سعدی گفت: شیخ اجل سعدی اگرچه یک شاعر شهیر برجسته در ادبیات پارسی است اما بالغ بر 30 سال از عمر پر برکت خود را به سفر گذراند و حکایت‌های خود را از اندوخته‌های سفر بیان کرد.

او افزود: علی‌رغم گذشت قرن‌ها از درگذشت این شاعر علاقمند به سفر که از ویژگی‌های بارزش همنشینی مداوم با مردم است، آرامگاهش پس از آرامگاه حافظیه به ویژه در ایام نوروز دومین مکان گردشگر پذیر کشور محسوب می‌شود که نشان از علاقمندی مردم ادب دوست و فرهنگ دوست ایران دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس با اشاره به سیاست های وزارت میراث فرهنگی در اهتمام به تحول در اماکن تاریخی و برگزاری رویدادهای روایت گری، از دکتر ایمانیه استاندار محترم فارس بابت اختصاص اعتبار برای ساماندهی مجموعه تاریخی و فرهنگی سعدی تشکرکرد و همچنین از دکتر اسدی، شهردار محترم شیراز را بازوی یاریگر میراث فرهنگی استان در حفظ و‌نگهداری مجموعه سعدیه دانست و از حمایت ها و همکاری های شهرداری شیراز به ویژه شهرداری منطقه سه شیراز در ایام نوروز امسال تقدیر کرد.

او در ادامه با اشاره به اینکه استانداردسازی اماکن تاریخی فرهنگی استان فارس امسال انجام می شود گفت: با استفاده از نخبگان و متخصصان امر یک برنامه مدون تحت عنوان استانداردسازی اماکن تاریخی فارس از دو منظر نظر محیطی و رویدادها تا پایان امسال طراحی و اجرا خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا