سیستم فرکانسی انتقال اطلاعات فرآیندی چاه گازی از طریق خط لوله جریانی در شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان

عملیات نصب سیستم انتقال اطلاعات فرآیندی بر پایه تغییر فرکانس بر بستر خط لوله، برای نخستین بار در صنعت نفت و با استفاده از ظرفیت و قابلیت یکی از شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری خوزستان و با استفاده از فناوری های نوین بر روی یکی از چاه‌های گازی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با موفقیت به اتمام رسید.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی پارک علم و فناوری خوزستان، در این اقدام که پس از تحقیق و بررسی توسط واحد ابزار دقیق اداره نگهداری و تعمیرات مدیریت عملیات صورت پذیرفت ضمن افزایش ضریب پایداری زیاد انتقال اطلاعات در برابر تهدیدات محیطی و سرقت کابل ها، افزایش ضریب امنیت ارسال اطلاعات و فرامین کنترلی و همچنین جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های شرکت را موجب گردید.

پرسنل پرتلاش واحد ابزار دقیق اداره نگهداری و تعمیرات برای این اقدام، ضمن طراحی و مونتاژ پنل کنترلی و حفاظتی بر روی چاه، طراحی و اجرای پنل فرمان در اتاق کنترل مقادیر ترانسمیترها را به صورت آنلاین بر روی مانیتور نصب شده در اتاق کنترل نمایش داده و این امکان را فراهم آوردند تا فرامین اپراتور برای کنترل چاه نیز ارسال گردد.

لازم به ذکر است علاوه بر اقدامات عنوان شده،کلیه سیستم های حفاظتی لازم نظیر سیستم ارتینگ و حفاظت الکتریکی در برابر صاعقه نیز لحاظ و اجرا گردید.

No tags for this post.

بهاره صفاری

جانشین سردبیر خبرگزاری سینا؛ روزنامه نگار در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا