استفاده وزارت اقتصاد و بانک مرکزی از بسته سیاستی جهاددانشگاهی برای مهار تورم

به دنبال تدوین بسته سیاستی راهکارهای مهار تورم توسط جهاددانشگاهی، رییس دفتر رییس جمهور در نامه‌ای به وزیر امور اقتصاد و دارایی و رییس کل بانک مرکزی خواستار بهره‌برداری از توصیه‌های سیاستی این بسته شد.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر غلامحسین اسماعیلی رییس دفتر رییس جمهور در نامه‌ای به دکتر سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی و دکتر محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی خواستار بهره‌برداری از بسته سیاستی جهاددانشگاهی پیرامون راهکارهای مهار تورم شد.

دکتر اسماعیلی دراین نامه ضمن اشاره به برگزاری جلسات با جهاددانشگاهی، تاکید کرد: در خصوص تحدید نوسانات نرخ ارز و استفاده از لنگر اسمی ارز، اجتناب از تغییرات بدون مقدمه قیمت‌ها، اعمال نظارت در امر قیمت‌گذاری، کاهش انتظارات تورمی، شفافیت در نظام بانکی، استقلال بودجه از ارز و دستیابی به اقتصاد بدون نفت و تدوین استراتژی‌های رشد و توسعه صنعتی از این بسته سیاستی استفاده شود.

گفتنی است به دنبال تاکید رهبر معظم انقلاب پیرامون مهار تورم و تاکید بر این مهم در شعارهای سال؛ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با مشارکت اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور، نخبگان و خبرگان اقتصادی اقدام به تهیه بسته سیاستی راهکارهای مهار تورم در جمهوری اسلامی ایران کرد.

این پژوهشگاه بسته سیاستی راهکارهای مهار تورم در جمهوری اسلامی ایران را باهدف پشتیبانی دانشی و سیاستی از نظام تصمیم‌ساز و تصمیم گیر اقتصادی کشور از مسیر تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تورم، با برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی تهیه و تدوین کرده است که به دولت ارائه شد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا