طراحی و ساخت دستگاه آموزشی الکتروهیدرولیک در جهاددانشگاهی صنعتی شریف

در راستای نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم»، مهندسان سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با هدف تجهیز و ارتقاء سطح آموزش‌های فنی و تخصصی، دستگاه آموزشی الکتروهیدرولیک را به صورت کاملا بومی طراحی کرده و نیاز کشور را در تامین این محصول از خارج مرتفع ساختند.

به گزارش سیناپرس روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، دکتر محسن مردانی رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف با اعلام این خبر گفت: مهندسان این سازمان با طراحی و تولید این دستگاه کمک‌آموزشی که شبیه سازی نمونه خارجی آن با کیفیت و دقت به مراتب بالاتر است، موفق شدند نیاز داخلی را به خصوص در حوزه پژوهش و آموزش تخصصی، مرتفع سازند و از خروج ارز جلوگیری نمایند.

وی با اشاره به قیمت پایین محصول تولید شده نسبت به نمونه خارجی آن عنوان کرد: قیمت تمام شده‌ی این محصول در کشور حدود یک سوم هزینه وارداتی آن، معادل 14 هزار یورو است که رقمی بسیار به صرفه بوده است و از طرفی با تجاری سازی محصول در جهاددانشگاهی، ارزش افزوده قابل توجه به واسطه آموزش حاصل می‌شود.

رییس سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف خودکفایی در تامین تجهیزات آموزشی و تولید محصول با کیفیت عالی را نشان از توانمندی مهندسان این سازمان دانسته و ادامه داد: عدم امکان دسترسی به تجهیزات آموزشی‌ عملی و فنی مهندسی و قیمت‌های بسیار زیاد خرید این محصولات از شرکت‌های انحصاری خارج از کشور، همچنین توانمندی بالقوه متخصصان در پژوهش و طراحی سیستم‌ها و ساخت مهندسی دستگاه‌ها ما را بر آن داشت تا با بهره گیری از توان داخلی، به خودکفایی در این زمینه نائل آییم.

گفتنی است گروه آموزشی اتوماسیون صنعتی مرکز آموزش‌های تخصصی کاربردی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف از سال 1387 فعالیت خود را در سازمان آغاز نموده و با آموزش‌های تئوری و عملی در حوزه‌های مختلف پنوماتیک، هیدرولیک و… متخصصان بسیاری را در زمینه‌های تخصص فنی تربیت کرده است. دستگاه مذکور نیز با سفارش متخصصان این حوزه و همکاری پژوهشگران سازمان توسط تیم تخصصی مرکز مهندسی ساخت سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، طراحی، پیاده سازی و شبیه سازی شده است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا