ساختانا؛ پلتفرمی برای نوآوری در صنعت ساختمان و ارتقاء کیفیت مسکن

صنعت ساخت و ساز کشور با بکارگیری مدیریت هوشمند و خدمات دانش‌بنیان متحول می شود

مدیریت هوشمند و استفاده از خدمات دانش بنیان می‌تواند بهبود عملکرد و کارایی در صنعت ساخت و ساز را تسهیل کند. این امور می‌توانند به طور مثال به مدیریت بهتر پروژه‌ها، بهینه‌سازی استفاده از منابع، ارتقاء کیفیت ساخت، افزایش شفافیت در فرآیندها و اطلاعاتی درباره ملک‌ها و بهبود روند تصمیم‌گیری کمک کنند. این اقدامات از طریق ارائه خدمات مشاوره‌ای، استفاده از تکنولوژی‌های مدرن، و بهبود ارتباطات، می توانند منجر به تحقق اهدافی همچون کاهش هزینه‌ها و بهبود کیفیت شوند.

همسو با این موضوع، پلتفرم ساختانا به عنوان راهکاری نوین در صنعت ساختمان سازی، با وعده‌هایی از سرعت، کیفیت و شفافیت به عرصه‌ مسکن وارد می‌شود.

مدیر پلتفرم ساختانا، از آغاز بکار این پلتفرم از اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد و گفت: با ساختانا در حوزه ساختمانی سرعت بیشتر با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر را میتوان تجربه کرد.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر وحید کشتی‌آرای امروز، 25 فروردین ماه در یک نشست خبری با بیان اینکه بهبود کیفیت و سرعت روند ساخت و ساز از اهداف مجموعه ساختاناست، اظهار داشت: مشاوره فنی، مهندسی و حقوقی با تکیه بر محور دانشی، از خدمات ارائه شده توسط این‌ مجموعه است.

وی با بیان اینکه نگاه ما یک نگاه وسیع دانشی است و از اردیبهشت ماه خدمات خاص این مجموعه رونمایی می‌شود، تصریح کرد: یکی از آیتم‌های اصلی شتاب‌دهندگی، سرعت بیشتر با قیمت کمتر و کیفیت بالاتر است، در این حوزه وارد عرصه دانش‌بنیان می‌شویم.

مدیر پلتفرم ساختانا گفت: در عرصه مسکن از صدور پروانه نظام مهندسی، ساخت و ساز و نیروهای اجرایی آموزش دیده و در نهایت فروش واحد‌های تولیدی از فعالیتهای مجموعه ساختاناست.

به گفته کشتی آرای، هدف این پلتفرم حذف دلالی و واسط ‌های مسکن، افزایش کیفیت مسکن، با قیمت کمتر و سرعت بیشتر است.

وی با ذکر اینکه با مدیریت صحیح می‌توان صنعت ساختمان را بهبود بخشید، تصریح کرد: استعلام قیمت، مقایسه کیفی نیروی انسانی و مصالح در پلتفرم ساختانا امکان پذیر خواهد بود و سبب خواهد شد که سازندگان مسکن از مصالح باکیفیت بهره ببرند.

مدیر پلتفرم ساختانا همچنین گفت: به منظور شفافیت و اطلاع خریداران از مسکن‌های ساخته شده، برای هر ساختمان یک کد ایجاد خواهد شد که در آن کلیه اطلاعات آن ساختمان از جمله مصالح بکار رفته و کیفیت آن، نیروی انسانی که آن را ساخته و… را میتوان کسب نمود.

در ادامه، مدیر مرکز نوآوری تخصصی راه، ساختمان و شهرسازی میزبان نیز گفت: پلتفرم ساختانا قرار است در ۱۳ گام پله به پله شروع کرده و در یک فرصت ۲ساله به یک سوپر اپلیکیشن تبدیل شود.

سید ستار ستودگان با بیان اینکه در‌ این‌ پلتفرم ۶۰۰ دسته بندی با زیرمجموعه‌های مختلف وجود دارد که قابل فیلترکردن جهت استفاده عموم است، عنوان کرد: در این پلتفرم از هوش مصنوعی استفاده شده تا بهترین خدمات ارائه شود.

ستودگان با اشاره به عدم شناسنامه‌دار بودن ساختمانها در کشور، به تشکیل پرونده متریال‌های ساخته شده در این مجموعه خبر داد و گفت: پلاک‌هایی در ورودی ساختمان‌های ساخته شده توسط مجموعه ساختانا قرار داده می‌شود که با کد کیو آر، تمام اطلاعات کیفی ساختمان برای خریدار و برای حتی قیمت‌گذاری ملک مشخص می‌شود.

به گفته ستودگان، در این‌ مجموعه، یکی از کارهایی که در زمینه ساختمان انجام‌ می‌شود، حمایت از استارتاپ‌های نوآور در این حوزه است.

وی ادامه داد: هر ساختمانی که در مجموعه وارد می‌شود، به صورت هفتگی با تایید مهندسین ناظر، کیفیت متریال‌های استفاده شده به روز در پلاک ساختمان ثبت می‌شود.

مدیر شتابدهنده میزبان تصریح‌کرد: دولت برای استفاده از متریال‌های دانش‌بنیان تسهیلاتی هم برای سازنده و هم‌مصرف کننده در نظر گرفته که برای سازنده لیزینگ متریال است و برای مصرف کننده، وام مسکن دانش‌بنیان است که برای شهر شیراز حدود یک میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه مذاکرات با بخش‌های مختلف جهت فراگیری پلتفرم ساختانا انجام شده و همچنان ادامه خواهد داشت، بیان کرد: امیدواریم هرچه زودتر این پلتفرم جای خود را در صنعت ساختمان باز کرده و با استقبال مردم و فعالین این حوزه، شاهد تحولی مثبت در زمینه ساختمان و مسکن باشیم.

ستودگان در بخش دیگری از سخنان خود به مرکز نوآوری و شتابدهنده میزبان پرداخت و اظهار داشت: میزبان به عنوان اولین مرکز نوآوری تخصصی در حوزه صنعت ساختمان چند وقتی است فعالیت خود را آغاز کرده تا بتواند از شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان و فناور این صنعت حمایت نماید.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۷ مجموعه در میزبان درحال شتابدهی هستند، گفت: ۳۲۴ شرکت فناور و و نوآور در صنعت ساختمان در کل کشور شناسایی شده که برای کمک، هدایت، حمایت و پشتیبانی در حال پایش آنها هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا