کودکان فارس آغازگر پویش جهانی «احتجاج الاطفال» شدند

جمعی از کودکان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس در حمایت از کودکان غزه امروز، ۲۱ فروردین ماه آغازگر پویش جهانی “احتجاج الاطفال” شدند.

در این پویش، که با هدف تقویت روحیه ی حق خواهی، دفاع از مظلوم،دفاع از انسانیت، پرهیز از بی تفاوتی نسبت به اتفاقات پیرامونی, عدالت خواهی، مبارزه با ظلم و استکبار ستیزی برگزار شد؛ اعضا مراکز کانون اعتراض جدی خود را علیه اقدامات وحشیانه اسرائیل در قطع آب و غذا به روی کودکان غزه، اعلام کردند.

این برنامه نمادین، ادامه برنامه ای بود؛ که با حضور کودکان شیرازی در راستای راهپیمایی روز قدس از غرفه کانون فارس آغاز شد؛ تا توجه دنیا را به مشکلات گرسنگی کودکان غزه جلب کند.

در طول این رویداد، کودکان شرکت‌کننده با نمایش تابلوهای خود و با دست‌های خالی همراه با قاشق ها و کاسه‌ها، صدای خود را برای محکومیت جنایات رژیم کودک‌ کش صهیونیستی بلند کردند و بر مظلومیت کودکان غزه تأکید نمودند.

آغاز این رویداد در نماز جمعه روزقدس، و امروز در مراکز کانون پرورش فکری استان، موجی از تأثر و همراهی مردمی را به همراه داشته و تشکل های زیادی در سراسر کشور با دیدن این رویداد، آمادگی خود را برای پیوستن به این حرکت جهانی اعلام کرده اند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در حاشیه این مراسم نمادین گفت: یکی از مهمترین ابزار مردم سراسر دنیا برای تبلیغ علیه رژیم صهیونیستی و بیدارکردن هر چه بیشتر ضمایر انسانی برای ورود به میدان کنشگری و دفاع از آرمان فلسطین، ایجاد و رونق پویش هایی است که دربرگیرنده ی پیام های عمیق انسانی می باشد.

علی خواجه نژادیان افزود: بسیاری از این پویش ها نشات گرفته از ابتکار عمل مردم فلسطین بوده و بسیاری نیز ابداع برگزار کنندگان در سراسردنیا بوده است.

او ادامه داد: پویش احتجاج الاطفال” در پی محاصره ی شدیدی که رژیم کودک کش صهیونیستی بر مردم غزه اعمال کرده است، و در شرایط دردناکی که کودکان غزه، از گرسنگی و سوءتغذیه تلف می شوند و در ایام گذشته به ویژه ماه مبارک رمضان، با کمترین وعده های غذایی روزگار می گذراندند، از تصاویر ارسالی جنوب غزه ایده پردازی شده است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس اضافه کرد: در تصاویری که از جنوب غزه در فضای مجازی منتشر شد، کودکان فلسطینی ظرف های خالی غذای خود را به مردم دنیا نشان می دهند و در اعتراضی کودکانه با کوبیدن قاشق بر این ظرف ها ابراز گرسنگی و تقاضای حمایت و همدلی خود از مردم جهان و بخصوص مسلمانان رافریاد می زنند.

خواجه نژادیان در ادامه اظهار کرد: انتظار می رود در روزهای آینده، شاهد موجی از پیوستن مردم به پویش #احتجاج_الاطفال در سراسر دنیا باشیم.

او با اشاره به اینکه بازتاب رسانه ای برگزاری وسیع این پویش می تواند، در جامعه جهانی موج دوباره ای برای رفع حصر و تحریمهای شدید نیازهای اولیه ی مسلمانان غزه ایجاد کند، تصریح کرد: مخابره این فعالیت ها باعث قوت قلب و پشتوانه یمعنوی مردم رشید و داغدار غزه که در خط مقدم مبارزه با صهیونیسم هستند، خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا