بیش از 7.5 میلیون نفر به اماکن مذهبی، تاریخی و طبیعی فارس جذب شدند

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: جمع آمارهای بازدید مسافران نوروزی از تمامی اماکن مذهبی، تاریخی، فرهنگی، گردشگری و طبیعی در استان فارس به 7 میلیون و 570 هزار و 526 نفر رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس، دکتر

محمد ثابت اقلیدی امروز، نهم فروردین‌ماه بیان داشت: با توجه به اینکه سفرهای نوروزی خانوادگی است، میانگین 4 نفر برای سرنشینان خودروها در نظر گرفته شده که با احتساب آمار ثبتی پلاک‌های ورودی به فارس بیش از 8 میلیون مسافر وارد استان شده است که این آمار بدون احتساب مسافران نوروزی است که با هواپیما و یا قطار به استان سفر کرده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور بیش از 56 هزار مسافر با 485 پرواز داخلی و خارجی و بیش از 7 هزار و 441 نفر هم با قطار وارد فارس شدند.

دبیر ستاد خدمات سفر استان فارس در عین‌حال افزود: طبق آمارها تعداد تردد جاده‌ای در فارس 15 میلیون و 896 هزار و 402 مورد ثبت‌شده است که این رقم به رؤیت پلاک خودرو در نقاط مختلف استان برمی‌گردد به طوری‌که ممکن است تردد یک خودرو در مسیرهای مختلف و شهرستان‌های استان به ثبت این سامانه برسد.

ثابت اقلیدی بابیان اینکه اقامت نوروزی در استان از مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی هم به یک‌میلیون و 792 هزار و 213 نفر شب رسیده است گفت: بر اساس استانداردها آمار اسکان مسافران، با عنوان نفر شب لحاظ می‌شود که به معنای مدت اقامت مسافران در مقصد سفر است برای نمونه یک مسافر ممکن است سه شب یا سه روز در فارس بماند که در آمارها سه نفر شب لحاظ می‌شود.

او افزود: اسکان مسافران در مراکز رسمی شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، اقامتگاه‌های سنتی و بوم گردی و…، مراکز غیررسمی شامل کمپ‌ها، مدارس و کلاس‌ها و سالن‌های ورزش… و همچنین اسکان اضطراری شامل سالن‌های نمایشگاه‌های بین‌المللی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس در ادامه سخنانش به آمار بازدیدهای مسافران نورزی از اماکن مذهبی، تاریخی و فرهنگی، طبیعی و گردشگری افزود: آمار بازدیدهای نوروزی در 4 بخش اعلام می‌شود که شامل آمار بلیت فروشی‌های اماکن تاریخ و فرهنگی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی فارس، تعداد بازدیدکنندگان از مساجد تاریخی، بقاع متبرکه، امامزاده‌ها و حرم مطهر شاه‌چراغ «ع»، آمار بازدیدکنندگان از امکان تاریخی و فرهنگی و گردشگری با مدیریت سایر ادارات و نهادهای فرهنگی و اجرایی همچنین آمار بازدیدکنندگان از تفرج‌گاه‌های طبیعی و روستاهای هدف گردشگری و موارد مشابه است.

ثابت اقلیدی گفت: در مدت مذکور طبق آمار فروش بلیت یک‌میلیون و 26 هزار و 650 نفر از اماکن تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس دیدن کردند

او افزود: جمع آمارهای بازدید مسافران نورزی از تمامی اماکن مذهبی، تاریخی، فرهنگی، گردشگری و طبیعی در استان فارس به 7 میلیون و 570 هزار و 526 نفر رسیده است.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، ثابت اقلیدی در این خصوص توضیح داد: ممکن است یک گردشگر یا مسافر نوروزی از یک تا چند مکان تفریحی، طبیعی، مذهبی و حتی تاریخی و فرهنگی بازدید کند که هر بار بازدید در این آمار محاسبه شده است و این در حالی است که برخی از اماکن فوق فاقد دریافت ورودی و یا فروش بلیت هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا