استان فارس؛ رتبه چهارم کشور با جوجه‌ریزی ۱۱ میلیون و ۹۸ هزار قطعه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس آمار جوجه‌ریزی اسفند ماه این استان را ۱۱ میلیون و ۹۸ هزار قطعه اعلام کرد.

مجتبی دهقانپور امروز، 2 فروردین ماه در اولین نشست قرارگاه امنیت غذایی در سال ۱۴۰۳، بیان کرد: بر‌ اساس ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی از اواسط سال ۱۴۰۲ برای تمامی استان ها تعهداتی برای جوجه ریزی تعیین شد و میزان تعهد استان فارس برابر ۱۰ میلیون و ۹۸۷ هزار قطعه در ۶ ماه دوم سال بود.

به گفته وی؛ استان فارس با تولید ۱۲۲ میلیون‌ و ۶۵۶ هزار قطعه در نیمه دوم سال گذشته در مجموع ۱۰۱ درصد جوجه ریزی بیشتر از تعهد تعیین شده انجام داده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: با این میزان جوجه ریزی استان فارس رتبه چهارم کشور در تولید گوشت مرغ در سال ۱۴۰۲ را کسب کرد که در مقایسه با سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش ۲۶ درصدی در این زمینه بوده‌ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به میزان جوجه ریزی در بهمن و اسفند ماه سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تولید گوشت مرغ تا اواسط اردیبهشت سال جاری جوابگوی نیاز استان بوده و در این زمینه مشکلی نداشته باشیم.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۹۰۰ واحد مرغداری در سطح استان فارس اقدام به جوجه ریزی می‌کنند و شهرستان های شیراز، مرودشت، بیضا و سپیدان به ترتیب با ۱۶، ۱۰، ۹ و ۷ میلیون قطعه جوجه ریزی در سال گذشته، مقام‌های اول تا چهارم این استان را دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا