اعطای کرسی پژوهشی «شهید چمران» به پژوهشگران برجسته علوم پایه و مهندسی

بنیاد ملی علم ایران با همکاری بنیاد شهید چمران، سالانه به پژوهشگران برجسته و ممتاز رشته‌های علوم پایه و مهندسی، کرسی پژوهشی سه تا پنج ساله به همراه یک تندیس ویژه اعطاء می‌کند.

به گزارش سیناپرس از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به منظور کمک به زنده‌نگهداشتن یاد و ارزش‌های والای شخصیت برجسته کشورمان، شهید دکتر مصطفی چمران، بنیاد ملی علم ایران با همکاری بنیاد شهید چمران، سالانه به پژوهشگران برجسته و ممتاز رشته‌های علوم پایه و مهندسی، کرسی پژوهشی سه تا پنج ساله به همراه یک تندیس ویژه اعطاء می‌کند.

واجدین شرایط

این کرسی به اعضای هیئت‌علمی رشته‌های علوم پایه و مهندسی، با شرایط زیر تعلق می‌گیرد:

پژوهشگر برجسته با مرتبة استاد تمام که دارای مرجعیت علمی و وجهه بین المللی یا ملی باشد.

متقاضیان باید حداقل یک پروژه پژوهشی اجرا و استفاده شده در سطح ملی داشته باشند.

طرح ارسالی باید منجر به جریان‌سازی علمی در رشته کرسی شود.

صاحبان کرسی پژوهشی می‌توانند در هر سال از مدت اجرای طرح، علاوه بر همکار پژوهشی هیئت‌علمی ملی و بین‌المللی، دو نفر پژوهشگر پسادکتری و دو نفر دانشجوی دکتری در تیم علمی خود داشته باشند. هرمورد کرسی شهید چمران به یک عضو هیئت‌علمی به مدت حداقل سه سال تعلق می‌گیرد. این حمایت برای عضو هیئت‌علمی تا دو سال دیگر قابل تمدید خواهد بود و در مجموع تا پنج سال تداوم خواهد داشت.

اقدام برای دریافت این کرسی به دو صورت امکان‌پذیر است. در حالت اول، هر شخص می‌تواند به صورت مستقیم اقدام نماید. در حالت دوم، مؤسسات علمی و دانشگاه‌ها، اساتید و دانشمندان برجسته خود را در رشته‌های مذکور نامزد و معرفی می‌نمایند. بدیهی است روند داوری طبق روال‌های متداول بنیاد ملی علم ایران صورت خواهد گرفت.

تاریخ فراخوان

مهلت فراخوان این کرسی، ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ است.

مبلغ حمایت

میزان حمایت از کرسی شهید چمران تا 1.5 برابر سقف حمایت‌های سالانه بنیاد از کرسی‌ها است.

مسئول پاسخگویی

در صورت هرگونه سوال می‌توانید با کارگروه کرسی و گرنت (خانم پورمحمد) با ایمیل Supervision@insf.org و شماره تلفن   ۸۲۱۶۱۱۵۵ تماس بگیرید.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا