تیم های هلال احمر فارس در ۱۳۴ نقطه از استان مستقر می شوند

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس از استقرار تیم های امدادی و بشردوستانه این جمعیت در ۱۳۴ نقطه از استان همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس، حسین درویشی اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن نوروز ۱۴۰۳ طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر فارس از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ با استقرار ایستگاه ها و پست های فعال امداد و نجات و بشردوستانه در ۱۳۴ نقطه از استان صورت پذیرفته و نسبت به خدمت رسانی به مردم اقدام می کنند.

درویشی با اشاره به فعالیت ۴۹۳۵ نفر روز در این طرح افزود: ۹۱ پایگاه و پست امداد جاده ای، امداد کوهستان، کشیک شعبه ، امداد هوایی ، سگ های تجسس ، واکنش سریع و مرکز فرماندهی عملیات در سطح استان فعالیت ویژه خواهند داشت.

وی به افزایش ۵۸ درصد توان عملیاتی هلال احمر در نوروز ۱۴۰۳ پرداخت و تصریح کرد: ۲۶۳ دستگاه خودروی عملیاتی شاسی بلند ، آمبولانس و کمک دار در این طرح فعالیت داشته و کلیه نیروهای عملیاتی هلال احمر استان در حالت آماده باش صد درصدی هستند.

مدیر عامل فارس در بخش دیگر سخنان خود به فعالیت پست های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی اشاره کرد و گفت: ۲۳ پایگاه در مبادی ورودی استان و برخی از شهرستان ها ، راهنمای مسافرین نوروزی خواهند بود که در این پست ها خدماتی نظیر فضای دوستدار کودک ، اجرای طرح ملی بهبود رفتارهای ترافیکی ( توصیه های ایمنی و پیشگیری به رانندگان)، خیمه های نماز و آموزش های کوتاه امدادی مورد نیاز ارائه میگردد.

درویشی ادامه داد: جمع آوری کمک های مردمی جهت تامین بسته های غذایی عید نوروز و ماه مبارک رمضان با شماره گیری *۱۱۲*۳# و واریز به حساب ۶۳۶۷ _۹۵۷۰_۸۳۶۶_۶۲۱۹ تحت قالب پویش هلال رحمت نیز صورت می پذیرد.

وی در پایان گفته های خود بیان کرد: داروخانه هلال احمر به جز روزهای ۱ و ۱۰ و ۱۳ که به صورت آنکال می باشد ،در تمامی روزهای ایام نوروز فعالیت خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا