استاندار فارس در همایش روز ملی صادرات گفت:
افزایش کیفی و کمی صادرات با تمرکز بر ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خام فروشی

استاندار فارس در همایش نکوداشت بیست و هفتمین روز ملی صادرات بر ضرورت افزایش کمی و کیفی صادرات با تمرکز بر ایجاد ارزش افزوده برای محصولات تولید استان و جلوگیری از خام فروشی تاکید کرد.

محمد هادی ایمانیه امروز 16 اسفندماه در آیین نکوداشت بیست و هفتمین روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان فارس که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد، از فعالین اقتصادی و بویژه صادرکنندگان استان تقدیر کرد و گفت: از مدیرانی که سعی کردند گره ها را، اگرچه با دشواری باز کنند، متشکرم.

استاندار فارس با اشاره بر اینکه، خوشبختانه صادرات از استان فارس افزایش یافته است، اظهار کرد: دو سال قبل، بسیاری از صادرات مربوط به فارس از سایر گمرگ‌های کشور انجام می شد، اما در حال حاضر بسیاری از این موارد به نام فارس ثبت می شود.

وی با تاکید براینکه اصل صادرات استان، هم از نظر وزنی و هم از نظر ریالی افزایش یافته است، خاطر نشان کرد: اکتفا به شرایط موجود منطقی نیست، باید برای افزایش بیش ازپیش صادرات گام های مهمتری برداشت؛ یکی از راه های افزایش صادرات جلوگیری از خام فروشی با تمرکز بر صنایع تبدیلی و ایجاد ارزش افزوده است.

ایمانیه در ادامه به ملاقات های مستمر خود با مدیران عامل بانک های کشور اشاره کرد و افزود: در دیدار اخیر با مدیرعامل بانک رفاه کارگران، اعلام کردند اگر پروژه هایی باشد که توجیه اقتصادی داشته باشد، بانک رفاه محدودیتی در ارائه تسهیلات به آن ها ندارد. این موضوع را اطلاع رسانی کنید؛ ماهم آمادگی داریم کمک کنیم تا محصولات فارس بصورت خام صادر نشود.

نماینده عالی دولت در فارس خطاب به اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس و ایران هم گفت: توقع دارم، راه حل مشکلات موجود در حوزه تخصصی خود را بصورت پیشنهادات جامع، کامل و عملیاتی ارائه دهید و در رفع مشکلات که تضمین کننده رونق تولید و افزایش اقتصاد است، به سهم خود کمک کنید؛ درصورتی که‌ پیشنهادات شما از جانب دولتمردان پیگیری نشد، متوقع باشید.

وی تصریح کرد: ادعا می کنم، تلاش کردیم در این مدت آنچه از توان استان برمی آید را انجام دهیم؛ اما مدعی حل همه مشکلات نیز نیستیم.

استاندار فارس در بخش دیگر سخنان دو نکته اساسی را مشکل اقتصادی استان عنوان کرد و ادامه داد: تامین نقدینگی و تامین اعتبار یکی از مشکلات پیش روی فعالین اقتصادی است؛ چند موسسه تامین نقدینگی در فارس ایجاد کنید تا از طریق شراکت، اختصاص تسهیلات و سایر روش های موجود این مشکل مرتفع شود.

وی تامین زیرساخت ها از جمله‌ گاز، آب، برق را یکی دیگر از موانع پیش روی فعالان اقتصادی یاد کرد و افزود: از سرمایه گذاری در تامین آب و تصفیه فاضلاب، کاهش مصرف انرژی و تامین برق با تمرکز بر تولید انرژی خورشیدی استقبال می کنیم و یقین داریم با رفع این دو عامل، فارس جهش جدی و جدیدی در ایجاد اشتغال، رونق تولید و رشد اقتصادی خواهد داشت.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، ایمانیه در پایان با تاکید براینکه جذب دانشجو باید بر اساس بازار کار و شرایط فعالیت در کشور انجام شود، تصریح کرد: ادعا می کنم افرادی که تمایل به کار در واحدهای تولیدی داشته باشد در استان فارس بیکار نخواهند ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا