اختتامیه چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی 

اختتامیه چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی، امروز ١۴ اسفند ١۴٠٢ در حافظیه شیراز برگزار شد.

در این مراسم، مسئول بنیاد مهدی موعود فارس، مدیر کل اطلاعات فارس، رئیس حوزه هنری فارس، مدیرکل ارشاد فارس، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، شاعران مطرح نظیر استاد احد ده بزرگی، استاد ناصر فیض، محمود حبیبی کسبی، سید محمد حسین متولیان و دیگر شاعران برجسته کشوری حضور داشته و ضمن گرامی داشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) به اهمیت و جایگاه مجاهدت های سربازان گمنام در قالب کنگره ملی شعر مکتب گمنامی اشاره و شاعران مطرح و منتخبین کنگره به شعر خوانی در وصف سربازان گمنام پرداختند.

در ادامه مراسم شعر خوانی توسط دبیر اجرایی چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی گفت: بیش از ٣٩۴ اثر به دبیرخانه چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی ارسال شد که ١۵ اثر در این جشنواره به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا طبیب زاده نیز در خصوص آیین پایانی کنگره ملی شعر مکتب گمنامی بیان کرد: آیین پایانی چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی در حالی در شیراز به پایان رسید که شاعران ۲۷ استان کشور در این دوره اشعار خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کردند.

وی اضافه کرد: چهارمین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی در چهار رشته شعر کلاسیک / شعر نو/ ترانه، سرود، تصنیف و شعر کودک و نوجوان، با بیش از ٣٩۴ اثر به دبیرخانه این کنگره ملی ارسال شد.

دبیر اجرایی کنگره ملی شعر مکتب گمنامی تصریح کرد: پس از بررسی آثار ارسال شده به دبیرخانه این کنگره ١۵ اثر از ٩ استان کشور  به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در بخش شعر کلاسیک ساجده تقی زاده از فارس  مقام اول، حیدر منصوری از بوشهر مقام دوم، حسن اسحاقی از کرج مقام سوم و مجتبی خرسندی از قم  و بهمن زنگنه از همدان  شایسته تقدیر شدند.

وی افزود: در بخش شعر نو قاسم بای از گلستان مقام اول، زینب رحمانی از ماهشهر مقام دوم، مصطفی توفیقی از مشهد مقام سوم و زهرا محدثی خراسانی از مشهد شایسته تقدیر شد.

دبیراجرایی کنگره ملی شعر مکتب گمنامی در خصوص برگزیدگان بخش ترانه، تصنیف و سرود بیان کرد: سید ابوالقاسم موسوی از شیراز مقام اول، محمد قریشی از شهرستان مهر مقام دوم، سید حسین ابراهیمی از تهران مقام سوم و محمدرضا صبوریان نیز در این بخش شایسته تقدیر شد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در پایان در بخش کودک و نوجوان، زهرا عراقی از مشهد و سمیه تورجی از شیراز به رتبه سوم دست یافتند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا