تولید پایدار با تغییر نظام بهره برداری در بخش کشاورزی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس تغییر نظام بهره برداری متناسب با قابلیت های سرزمینی را در تقویت تولید پایدار موثر دانست.

مجتبی دهقان پور امروز 8 اسفندماه در بازدید از مجتمع کشت و صنعت یزدانجو واقع در بخش کردیان شهرستان جهرم، بیان کرد: در این مجتمع سعی شده قسمتی از زمین هایی که در سال های گذشته سودآوری کمی داشته و برای تولیدکننده ما مقرون به صرفه نبوده با تغییر نظام بهره برداری و تنوع بخشی به تولیدات به یک بازده اقتصادی مطلوب تبدیل شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه نوع نظام بهره برداری باید متناسب با قابلیت های سرزمینی باشد، افزود: وضعیت نسبی تولید باید به گونه ای پیش رود که حداکثر انتفاع را برای بهره بردار داشته باشد و علاوه بر آن بتوانیم در برابر تکانه های محیطی سیاست تاب آوری مناسب را اتخاذ کنیم.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، دهقان پور تصریح کرد: امیدواریم این الگوها در سطح استان فارس و در کل کشور مورد استفاده قرار گیرد و شاهد ایجاد این نوع نظام های بهره برداری برای تقویت تولید پایدار در کشور عزیزمان باشیم.

گفتنی است؛ مجتمع کشت و صنعت یزدانجو در بخش کردیان شهرستان جهرم شامل هشت هکتار مزرعه یونجه و گندم، دو هکتار گلخانه صنعتی، 50 هکتار باغات مرکبات و نخیلات و دامداری 500 راسی است و در حال توسعه و احداث سردخانه درجه بندی و بسته بندی میوه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا