برگزاری رویداد بزرگ “روایت از زندیه” در شیراز

رویداد بزرگ “روایت از زندیه” در قالب اردوی تبیینی، تاریخی، فرهنگی و گردشگری در شیراز توسط بسیج دانشجویی فارس برگزار شد.

به گزارش سینا پرس فارس، مدیر سیاست ورزی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس امروز، 2 اسفندماه در این برنامه اظهار داشت: در اردوی روایت از زندیه مروری بر تاریخ 250 ساله کشور عزیزمان ایران داشتیم و تاریخ شفاهی اواخر دوران صفویه و آغاز زندیه، دوران قاجار، دوران پهلوی و 10 سال اول انقلاب اسلامی برای دانشجویان روایت شد.

کاظم اسماعیلی شعار افزود: ارگ کریمخانی، مسجد وکیل، موزه پارس، نارنجستان قوام، مسجد نصیرالملک، باغ عفیف آباد و موزه دفاع مقدس از مکان هایی بودند که برای روایتگری تاریخ 250 ساله انتخاب شدند.

مدیر سیاست ورزی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با اشاره به اهداف رویداد روایت از زندیه گفت: آنچه که در این اردو بیشتر مورد تاکید است، بررسی جایگاه جمهوریت، شان، منزلت و هویت مردم در دوران های مختلف بوده که نیاز است دانشجویان در مقایسه با شرایط کنونی انقلاب اسلامی، با آن آشنا شوند.

اسماعیلی شعار اضافه کرد: آنچه که ما در روایت از زندیه به آن می پردازیم، روایت تاریخ از جایگاه مردم است نه پادشاهان.

وی با بیان اینکه روایت از زندیه، مرحله اول از یک فرایند تبیینی سه مرحله ای در قالب اردو است، تصریح کرد: دوران گذر انقلاب و روایت پیشرفت، دو مرحله دیگر روایت های تبیینی بوده که بسیج دانشجویی برای آن برنامه ریزی کرده است.

مدیر سیاست ورزی ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با بیان اینکه در این مرحله روایت از زندیه ۱۰۰۰ دانشجو در بهمن ماه سال جاری با اولویت دانشجویان سال اولی در برنامه مشارکت دادیم، ادامه داد: مرحله جدید اعزام دانشجویان در اردیبهشت ماه سال آینده اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا