کنکور کارشناسی ارشد و دکتری همزمان با سراسر کشور در فارس برگزار می شود

معاون آموزشی دانشگاه شیراز اعلام کرد که آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری 1403، همزمان با سراسر کشور روز جمعه ۴ اسفندماه، در استان فارس برگزار خواهد شد.

به گزارش سینا پرس فارس، مسلم باقری معاون آموزشي دانشگاه شيراز و نمايندۀ تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس، امروز 30 بهمن ماه در جمع خبرنگاران، در خصوص برگزاری آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری 140۳در استان فارس توضیح داد: اين آزمون همزمان با کل کشور، در ۱۱ شهرستان استان فارس، با رعایت کامل مقررات آموزشی برگزار می‌شود.

باقری، از میان 476 هزار و 96 نفر شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد در کل کشور؛ 25666 داوطلب مربوط به استان فارس است که از این تعداد، 12048 نفر مرد و 13618 نفر از بانوان هستند.

وی ادامه داد: از میان 151 هزار و 643 نفر شرکت‌کنندگان آزمون دکتری در کل کشور هم؛  7438 داوطلب مربوط به استان فارس است که 4030 نفر از ایشان داوطلب مرد و 3408  نفر داوطلب از بانوان هستند.

باقری درخصوص زمان برگزاری آزمون‌ها نیز گفت: آزمون ورودی به مقاطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، همزمان با کل کشور در صبح و عصر روز جمعه 4 اسفندماه در 132 رشته برگزار می‌شود. شروع فرایند برگزاری آزمون در نوبت صبح، ساعت 8 و در بعدازظهر، ساعت14:30 خواهد بود. آزمون دکتری تخصصی نیز، بعدازظهر جمعه (۴ اسفند)، در 113 کد رشته از ساعت14:30 برگزار می‌شود.

نماينده تام‌الاختیار سازمان سنجش در استان فارس گفت: آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکتری 1403، در ۱۱ شهرستان استان (شیراز، اقلید، جهرم، داراب، فسا، کازرون، فیروزآباد،‌ لار، لامرد و مرودشت، ممسنی)‌ در حوزه‌های متعددی وابسته به دانشگاه‌های دولتی، آزاد، پیام نور، فنی حرفه‌ای و مرکز آموزش عالی برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه شیراز یادآور شد: داوطلبان از روز دوشنبه می‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه ایراد و مغایرت می‌توانند در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، به باجه‌ رفع نقص که نشانی آن‌ها در اطلاعیه سازمان سنجش آمده است، مراجعه کنند. باجه‌ رفع نقص برای داوطلبان حوزه‌های شهرستان شیراز، در مجتمع فرهنگی و رفاهی دانشگاه شیراز (واقع در خیابان ساحلی) واقع شده است.

وی تأکید کرد: براي شركت در جلسه‌ی آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و همچنين اصل كارت ملي يا اصل شناسنامه عكس‌دار و ارائه‌ی آن الزامي است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا