رئیس جهاد کشاورزی فارس تاکید کرد؛
مزایای طرح صدور شناسنامه محصولات کشاورزی تبیین شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، بر تبیین مزایای اجرای طرح شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی در بین افراد ذی نفود تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت نمایندگان مجلس، دادستان ها، فرمانداران، ائمه جمعه و تمامی افراد تاثیرگذار و کلیدی در سطح شهرستان ها بهره مند شویم.

مجتبی دهقان پور امروز 29 بهمن ماه در نشست ارتقای سلامت محصولات کشاورزی در استان فارس، گفت: با توجه به تاکید استاندار محترم فارس مبنی بر اجرای این طرح، آگاه کردن جامعه مخاطب ما مهم است و در این راستا می بایست نسبت به آموزش مسئولین پهنه های کشاورزی در سطح شهرستان ها اقدام شود و فعالیت های ترویجی برای آگاهی بخشی به کشاورزان به صورت مستمر انجام شود.

این مقام مسئول تهیه بسته تشویقی به منظور ترغیب کشاورزان به اجرای طرح را ضروری دانست و افزود: با ارائه بسته های تشویقی از جمله کاهش تعرفه های خدمات نظام صنفی و نظام مهندسی و یا موارد الزام آور و محدودکننده قطعا کشاورزان خود را با این طرح منطبق می کنند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان فارس، وی با اشاره به قیمت محصولات عرضه شده شناسه دار در سطح بازار، خواستار همکاری شهرداری برای در اختیار قرار دادن غرفه های خاصی شد که بتوان این محصولات را با 5 تا 10 درصد قیمت بالاتر از سایر محصولات به فروش رساند تا درآمدزایی حاصل از فروش این نوع محصولات، موجب تشویق تولیدکنندگان به اخذ شناسه سلامت برای محصولات زراعی و باغی شود.

گفتنی است؛ طرح شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی با هدف نظارت بر تولید، عرضه و صادرات محصولات سالم و شناسنامه دار در سطح استان فارس در حال اجرا است و کشاورزان و باغداران می توانند برای دریافت اطلاعات و خدمات به اتاق اصناف کشاورزی در سطح شهرستان ها، مراکز خدمات کشاورزی و دفاتر نظام مهندسی و کشاورزی و منابع طبیعی در سطح استان فارس مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا