عضو مجلس خبرگان رهبری:
فرزندآوری، می تواند عاملی برای نشاط و شادی خانواده باشد

عضو مجلس خبرگان رهبری به مسئله فرزندآوری و ترغیب خانواده‌ها با هدف جلوگیری از افزایش میانگین سنی جامعه اشاره کرد و گفت: فرزندآوری، می تواند عاملی برای نشاط و شادی خانواده‌ باشد و در کنار آن، جوان‌تر نگه داشتن جامعه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

آیت الله احمد بهشتی در حاشیه نمایشگاه خیمه جوان ایران در شیراز، گفت: آنچه که برای مملکت سرمایه عظیمی است مسئله ازدواج جوانان است و ما نباید بگذاریم سن ازدواج بالا برود و در حد متوسط باید زمینه را برای ارتباط جوانان آماده و مهیا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای معضل بالا رفتن سن ازدواج چاره‌اندیشی شود، بیان کرد: هرگونه مشوقی که نیازمند است مسئله ازدواج جوانان به تاخیر نیفتد و هر گونه اقدامی که بایستی صورت بگیرد بی‌شک مورد رضای خداوند و امام زمان (عج) است.

آیت الله بهشتی در ادامه با اشاره به آیه 32 سوره مبارکه نور که میفرماید وَ أَنْکِحُوا الأَیامى مِنْکُمْ وَ الصّالِحِینَ مِنْ عِبادِکُمْ وَ إِمائِکُمْ إِنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ اللّهُ واسِعٌ عَلِیمٌ، گفت: مردان و زنان بى همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را; اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بى نیاز مى سازد; خداوند گشایش دهنده و آگاه است! لذا ضرورت دارد تا والدین، دولتمردان، مسئولان، خیران، بانک‌ها و سیستم‌های قرض الحسنه زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کنند تا سن ازدواج بالا نرود که این مسئله مهم و اساسی برای جامعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری به مسئله فرزندآوری و ترغیب خانواده‌ها با هدف جلوگیری از افزایش میانگین سنی جامعه پرداخت و افزود: دستگاه‌های مسئول در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مشوق‌های لازم را فراهم و عملی کنند تا خانواده‌ها بدون نگرانی اطمینان لازم را برای آینده فرزندانشان (تحصیل، مخارج و …) داشته باشند.

به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام استان فارس، وی با تصریح بر اینکه خانواده‌ای که فرزند ندارد، نشاط هم ندارد چرا که خانواده‌های دارای چند فرزندی شادتر هستند؛ گفت: بنابراین فرزندآوری، عامل نشاط و شادی خانواده است و باید تلاش کرد تا ملت جوان داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا