ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه مستلزم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مستمر است

رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس اظهار داشت: هر اقدامی که به ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه کمک کند مفید و موثر است. باور داریم حرکت ها در این حوزه نیازمند برنامه ریزی و سیاست گذاری مستمر و پیوسته است.

به گزارش سینا پرس فارس، سهیلا محبی عضو هیات نمایندگان و رئیس کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس، امروز ۱۴ بهمن ماه در جلسه کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، گفت: امروز ترویج فرهنگ کتابخوانی برای جامعه لازم و ضروری است و باید برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که کتابخوانی جزیی از زندگی مردم شود.

وی با تاکید بر استفاده از خرد جمعی و ابزارهای مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزود: ما در اتاق بازرگانی در کنار سایر فعالان این حوزه برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان هستیم و تلاش می کنیم با تعامل سازنده شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بزرگ استان را به انجام مسئولیت اجتماعی خود در این حوزه ترغیب کنیم.

محبی اظهار داشت: هر اقدامی که به ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه در جامعه کمک کند مفید و موثر است و باور داریم حرکت ها در این حوزه نیازمند برنامه ریزی و سیاست گذاری مستمر و پیوسته است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: با توجه به نقش و اهمیت جامعه مدنی و فعالیتهای آن معانی گسترده ای مطرح است که بر مبنای آن منافع عمومی، عدالت اجتماعی، حقوق بشر و ارزشهای اجتماعی؛ می توان عموم مردم را بالقوه به عنوان فعال مدنی محسوب کرد؛ که هر کدام با باور عمیق بخاطر منافع عمومی و بدون در نظر گرفتن منافع شخصی و گروهی به نفع عموم جامعه فعالیتی را انجام میدهند و عملکرد قابل قبولی در مسیر رسیدن به جامعه مدنی داشته و با انجام فعالیتهای ارزش محور، نقش اصلاحی و آگاهی دهنده در جامعه ایفا خواهند نمود.

محبی ادامه داد: اقدامات کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس به صورت فرا استانی ادامه خواهد داشت چرا که ایران عزیز ما نیازمند فعالیت های مستمر مسئولیت اجتماعی می باشد.

وی خواستار شد تا ظرفیتهای کمیسیون مسئولیت اجتماعی در کنار همکاری های استانداری فارس و کتابخانه های عمومی فارس قرار گرفته و شاهد بهره مندی جامعه از مشارکت خیرین باشیم.

در این جلسه مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس نیز با تاکید بر رویکرد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کمیسیون مسئولیت اجتماعی اتاق بازرگانی فارس گفت: ما نیز آمادگی داریم در جهت فعالیت های اجتماعی این کمیسیون در کنار فعالان اقتصادی و اجتماعی باشیم تا بتوانیم حرکت های تاثیرگذاری را در استان انجام دهیم.

مهدی مومن زاده افزود: با توجه به پشتوانه مردمی این کمیسیون به عنوان یک ابزار مهم، نیاز است این کمیسیون در حوزه های تهیه مدلهای مشارکت و سطوح آن در حوزه مسئولیت اجتماعی بنگاه ها و شرکت ها، اولویت بخشی فعالیت ها و ورود و حمایت از عرصه ها و ایده های جدید اجتماعی ورود کند که قطعا می تواند موثر باشد.

مومن زاده ادامه داد: با توجه به بدنه مردمی تخصصی در حوزه های اجتماعی و فرهنگی در استان، زمینه برای انجام فعالیت های اجتماعی بسیار فراهم است که نیاز است این برنامه ها و مشارکت ها ساماندهی و با اولویت بندی دنبال شود که اتاق بازرگانی استان می تواند محور انجام این برنامه های مردمی باشد.

در ادامه این جلسه  مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس نیز گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده در حال حاضر ظرفیت های کتابخانه های عمومی استان مطلوب است و تلاش داریم خدمات به روستاها با سرعت بیشتری پیگیری گردد.

محمدحسین فیروزی افزود: در حال برنامه ریزی جهت توسعه کتابخانه ها در 61 روستای استان هستیم و خوشبختانه اردوی کتابخانه عشایر نیز با استقبال مواجه شده است.

فیروزی اظهار داشت: ما آمادگی تسهیل گری جهت ارتباطات موثر با سایر استانها را داریم. ایشان عنوان داشت بیشترین مشارکت خیرین در منطقه در حوزه کتابخانه ها خوشبختانه استان فارس می باشد.

در ادامه این جلسه رییس و بنیان گذار بنیاد فرهنگی بین المللی مادر هم گفت: امروزه ضمن احترام به آمیزه های دینی و مذهبی بایستی تلاش کرد خود را با نقش دختران امروز و مادران آینده تطبیق داد.

محمدی، همسو شدن با نسل کنونی را با گفتمان و احترام به ارزشهای والای زن محقق دانست و افزود: بزودی برنامه ای با عنوان مادران پیام آوران صلح و دوستی در فارس برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا