کشف اشکالی مرموز در سطح سیاه سرخ

کد خبر : 5260 جمعه 21 فروردین 1394 - 01:26:52

کارشناسان با کمک اطلاعات دریافتی از مریخ کنجکاوی دریافته‌اند در سطح مریخ ذخایر معدنی عجیب و غریب و منحصر بفردی وجود دارد که می‌تواند نشان دهنده وجود آب در گذشته در این سیاره باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از نشریه الکترونیکی دیلی میل کارشناسان با کمک اطلاعات دریافتی از مریخ کنجکاوی دریافته‌اند در سطح مریخ ذخایر معدنی عجیب و غریب و منحصر بفردی وجود دارد که می‌تواند نشان دهنده وجود آب در گذشته در این سیاره باشد. 

گفتنی است، کارشناسان اعتقاد دارند سطح سیاره مریخ در گذشته دارای آب بوده و بتدریج دچار فرسودگی و خشکی شده اما نشانه‌های آن همچنان قابل مشاهده است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌ تکه‌های چند رنگ برسطح سیاره مریخ می‌تواند اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص پیشینه این سیاره در اختیار ستاره شناسان قرار دهد. 


این رگه‌های معدنی در یک سایت در کوه شارپ که مریخ نوردکنجکاوی در آن حال حفاری است مشاهده شده است. 

این رگه‌ها از قسمت های تاریک و روشن و فلزاتی عجیب تشکیل شده و فرضیه وجود آب در این سیاره در میلیاردها سال پیش را تقویت می‌کند. 

کارشناسان رگه‌هایی از سولفات کلسیم به رنگ سفید را در میان لایه‌ها شناسایی کرده‌اند. 

همچنین کارشناسان اعتقاد دارند یک اقیانوس دارای آب مایع بزرگتر از اقیانوس منجمد شمالی در این سیاره برای بیش از یک و نیم میلیارد سال وجود داشته و بتدریج دچار خشکی و نابودی شده است. 

تحقیقات بر روی این یافته‌ها همچنان ادامه دارد. 

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]