اشتغال بیش از 3هزار نفر در زیست بوم فناوری و نوآوری استان

رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه تامین سرمایه در گردش را یکی از چالش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عنوان کرد و گفت: برای حل این مشکل تا پایان امسال ۸۵۰ میلیارد ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور پرداخت می‌شود.

به گزارش سیناپرس از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان کرمانشاه، دکتر سیامک آزادی رئیس پارک علم و فناوری استان کرمانشاه ، بر پیگیری تا حل مشکلات این شرکت ها تاکید کرد و افزود: تامین مالی شرکت های دانش بنیان از طریق بند الف و ب تبصره ۱۸ انجام میشود و تا پایان امسال به شرکت های دانش بنیان و فناور پرداخت می شود.

وی با بیان این که استاندار کرمانشاه برای حل مشکلات شرکت های دانش بنیان اهتمام جدی دارد، گفت: بیش از ۷۰ درصد بازار شرکت های دانش بنیان کرمانشاه به صورت مستقیم و غیرمستقیم به سازمان های دولتی مربوط است که با تاکید و حضور استاندار بصورت مورد به مورد در حال رفع موانع و مشکلات هستیم.

آزادی خواستار توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان و فناور شد و تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان و فناور به دلیل نوپا بودن، ریسک پذیری بالای سرمایه و اینکه عمده بازار آنها مرتبط با بخش دولتی است، نیازمند نگاه ویژه دستگاه ها و سازمان های دولتی هستند تا بتوانند بیش از پیش به حوزه اشتغال استان کمک کنند.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به اینکه بازار فروش محصولات هم یکی دیگر از چالش های بزرگ شرکت های دانش بنیان کرمانشاه است گفت : علاوه بر سازمانهای دولتی، بانک ها هم باید در نظام های پرداختی خود، موانع شرکت های دانش بنیان، از دریافت تضامین خاص  تا مطالبه انواع مجوزها را بردارند.

وی با اشاره به این که در مجموع بیش از سه هزار نفر در زیست بوم فناوری و نوآوری استان مشغول کار و فعالیت هستند، اظهار کرد: عمده اشتغال ایجاد شده در این زیست بوم مربوط به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی است که یکی از چالش های اصلی استان است و این در حالی است که استان کرمانشاه ظرفیت های بسیاری برای توسعه این زیست بوم دارد و اگر توجه ویژه ای به رشد و توسعه آن وجود داشته باشد قطعا در آینده میزان اشتغال این بخش افزایش چشم گیری خواهد داشت.

گفتنی است، اکنون بیش از ۵۰۰ واحد فناور در استان کرمانشاه فعالیت می کنند که ۳۳۰ واحد تحت حمایت پارک علم و فناوری است و از این تعداد ۹۲ شرکت نیز موفق به دریافت درجه دانش بنیان شده اند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا