کد خبر : 5098 سه شنبه 18 فروردین 1394 - 15:16:10
سفر-به-مریخ-در-39-روز-به-حقیقت-نزدیکتر-می-شود

سفر به مریخ در 39 روز به حقیقت نزدیکتر می شود

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) اعلام کرد:ساخت یک راکت که می تواند انسان را در مدت 39 روز به جای 6 ماه یا مدت طولانی تر به مریخ ببرد، یک گام به حقیقت نزدیک تر شده است.

 به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس، ناسا با شرکت آسترا راکت (Astra Rocket Company ) برای کمک به ساخت راکت VASIMR قرارداد بسته است.این راکت جدید که از پلاسما و آهن ربا استفاده می کند، فضاپیما را به مدار نمی برد بلکه سرعت فضاپیما را زمانی که از اتمسفر زمین خارج می شود، بیشتر و سریعتر می کند.

دکتر فرانکلین چانگ دیاز یک فضانورد سابق شاتل گفت: این راکت شبیه سایر راکت هایی که در گذشته مشاهده کرده اید نیست، بلکه این یک راکت پلاسما است.وی افزود: موتور VASIMR برای پرتاب اشیاء به فضا و یا بازگرداندن آنها به زمین استفاده نمی شود بلکه برای اشیایی استفاده می شود که از پیش وجود داشته اند.

در حالیکه برای ماموریت های نزدیک زمین می توان از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی راکت استفاده کرد، برای انجام ماموریت به مریخ به انرژی های بسیار قویتر مانند انرژی هسته ای نیاز است.این راکت در شرایط مطلوب می تواند یک فضاپیما را فقط طی 39 روز به مریخ بفرستد.
شرکت آسترا راکت اعلام کرد: قرار داد ناسا برای ساخت نمونه اولیه این راکت است که بتواند با قدرت زیاد برای حداقل 100 ساعت کار کند.
این شرکت ارزش قرار داد ناسا را حدود 10 میلیون دلار اعلام کرد.

کلید واژه ها: سفر مریخ ناسا
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]