نخستین رویداد ملی سیاست‌گذاری تحول فارس برگزار می‌شود

نخستین رویداد ملی سیاست‌گذاری تحول فارس به‌همت اتاق فکر امور فناوری و دانش‌بنیان استانداری فارس، در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش سینا پرس فارس، مدیر اتاق فکر امور فناوری و دانش‌بنیان استانداری فارس امروز ۱۶ آذرماه ضمن اعلام این خبر، بیان کرد:‌ همزمان با آغاز فعالیت‌های برش استانی اقتصاد دانش‌بنیان استان فارس، «رویداد ملی سیاست‌گذاری تحول فارس» با حضور مدیران ارشد استان، اساتید دانشگاهی، رؤسا و مدیران صنایع و بخش خصوصی نوزدهم آذرماه در شیراز (هتل بزرگ شیراز) برگزار خواهد شد.

دکتر سجاد تقوایی هدف از برگزاری این رویداد را ترویج امر و جایگاه سیاست‌گذاری برای مدیران استانی عنوان کرد و توضیح داد: علی‌رغم پیشرفت‌های چشمگیر علمی در حوزه‌های مختلف مدیریتی، اقتصادی و فناورانه، همچنان برای بسیاری از نیازها و چالش‌های واقعی استان پاسخ روشنی ناظر به امکانات، اقتضائات و محدودیت‌های موجود ارائه نشده است.

او اضافه کرد: برای این چالش‌ها به‌دلیل ماهیت سیاستی، پیچیدگی و بین‌رشته‌ای که دارند، نمی‌توان در انزوای آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌ها یا اتاق‌های دربسته سیاست‌گذاران و مدیران اجرایی پاسخی یافت. به همین دلیل، در سال 1401، به ابتکار جمعی از خبرگان و مجربین حوزه‌های مختلف سیاست‌گذاری و حکمرانی استان فارس و حسب تأکید استاندار محترم آن، «اتاق فکر امور فناوری و دانش‌بنیان استانداری فارس» به‌منظور احصا نیازها و تصمیم‌سازی درخصوص امور دانش‌بنیان استان، فعالیت خود را آغاز نمود.

تقوایی افزود: حال پس از گذشت بیش از یک‌سال از فعالیت‌های مجموعه اتاق فکر و شناسایی چالش‌های استان فارس به‌همت پژوهشگران جوان و نخبه و ارائه راهکارهای سیاستی با نگاه ژرف بر ابعاد فنی، اقتصادی، اجرایی و قانونی، «رویداد ملی سیاست‌گذاری تحول فارس» با هدف ترویج امر و جایگاه سیاست‌گذاری برای مدیران استانی گزارش عملکرد اتاق فکر به مدیران ارشد استان، اساتید دانشگاهی، رؤسا و مدیران صنایع و بخش خصوصی برگزار خواهد شد.

او اعلام کرد: همزمان با رویداد ملی سیاست‌گذاری تحول فارس، نمایشگاه سیاستی چالش‌های موجود در حوزه‌های مختلف سیاستگذاری استان آماده‌سازی شده و در حاشیه‌ی این رویداد دایر می‌شود.

به گفته‌ مدیر اتاق فکر امورفناوری و دانش بنیان استانداری فارس؛ در این رویداد استاندار فارس، رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مشاور وزیر اقتصاد در پروژه‌های راهبردی و تحولی حضور خواهند داشت و کارگروه‌های تخصصی استان فارس در حوزه‌های انرژی، کشاورزی، هوش مصنوعی و آب گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا