به مناسبت روز دانشجو صورت گرفت؛
یادواره شهدای دانشجو و نکوداشت «شهید پوریا خوشنام» در دانشگاه پیام نور ممسنی

همزمان با فرا رسیدن روز گرامیداشت مقام دانشجو یادواره شهدای دانشجو با محوریت نکوداشت دانشجوی شهید پوریا خوشنام در دانشگاه پیام نور مرکز نورآباد ممسنی برگزار شد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان فارس، در ابتدای این مراسم که با حضور پرشور دانشجویان، دانشگاهیان و مسئولین محلی شهرستان برگزار شد، دکتر محسن جاجرمی زاده با اشاره به حوادث ۱۶ آذر گفت: وقتی در سال ۱۳۳۲ آمریکا با کودتا و سرکوب نهضت مردمی ، شاه را بر قدرت نشاند چند ما نگذشته بود که با ورود وزیر خارجه آمریکا به کشور سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به وقایع استکباری پیش آمده به شهادت رسیدند.

رییس دانشگاه پیام نور استان فارس با بیان اینکه همه ما جنبش دانشجویی قبل از انقلاب را مبارزه با سلطه استکبار و استبداد می شناسیم افزود: در مقاطع پس از انقلاب نیز دانشجویان ما نقش آفرینی نموده و برای استقلال و آزادی کشور و همچنین در موضوعات مربوط به عدالت محوری و مبارزه با فساد نقش ویژه ای را بر عهده گرفتند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه دانشجویان و جوانان باید در جهاد تبیین نیز پیشگام باشند گفت: دانشجویان ما با افزایش توان علمی و بینش و بصیرت علیه استکبار و نظام سرمایه داری انسجام ایجاد کنند.

دکتر جاجرمی زاده تاکید کرد: جریانات دانشجویی از ۱۶ آذر ۱۳۳۲ تاکنون مسیر را برای ما روشن کرده است که نمونه آن ایفای نقش در جبهه های دفاع مقدس،مقابله با فتنه ها و اغتشاشات و تمام مقاطعی که جوانان ما میدان دار دفاع از انقلاب اسلامی بوده اند.

وی همچنین با بیان اینکه امروز به واسطه پیشرفت علم و تحقیق دشمن نمی تواند به کشور ما چشمداشتی داشته باشد خاطرنشان ساخت: چشم انداز دیگری که مقام معظم رهبری برای ما ترسیم می کنند در بعد آرمانخواهی و مبارزه با استکبار است که ملتهای مختلف نیز آن را دنبال می کنند و نمونه آن مقاومت و افشاگری مردم مظلوم غزه در برابر وحشی گری دنیای غرب است.

امام جمعه شهرستان ممسنی نیز طی سخنانی گفت : امروز دانشگاه پیام نور که قرار است نور علم و معرفت را عرضه نماید رسالت خود را متفاوت از سایر دانشگاهها انجام دهد.

حجت الاسلام حسین شاکری فر با اشاره به اینکه اگر تعبد را در کنار تخصص قرار گیرد فرد به مقام بالای انسانی نائل می شود افزود: تفکر و تعبد در کنار هم بزرگانی از جامعه دانشگاهی به انقلاب اسلامی معرفی کرده است که شهید چمران،شهید علم الهدی و سایر شهدای نخبه از این دسته اند.

وی ادامه داد: شهدای دانشجو، دانشگاه ایثار و شهادت را به دانشگاهی که ابتدا در آن پذیرفته شدند ترجیح دادند در حالی که برخی از این شهدای نخبه از دانشگاههای معتبر دنیا دعوت به جذب می شدند.

رییس دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی نیز شهید پوریا خوشنام را افتخاری برای دانشگاه پیام نور و دانشگاهیان این مرزو بوم دانست و گفت: برگزاری چنین برنامه هایی صرفا برای گرامیداشت یاد و نام شهدا نیست بلکه دفاع از ارزشهای دینی و ملی نیز از اهداف یادواره های شهدای گرانقدر است.

دکتر لیلا جمشیدی ضمن تشکر از تشکل های دانشجویی و عوامل فرهنگی برای اجرای یادواره شهدای دانشجو افزود: برای نسل‌های جوان تر انقلاب ضرورت توجه به چنین برنامه هایی احساس می شود.

در ادامه این مراسم با حضور خانواده شهدا،مسئولین شهرستان و دانشگاهیان سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور نورآباد ممسنی به نام دانشجوی شهید«پوریا خوشنام» نامگذاری شد.

شامگاه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۲ درحالی‌که چند تن از جوانان و نوجوانان بسیجی برای تأمین آرامش و امنیت شهرشان(نورآباد) در حال گشت‌زنی بودند با شلیک دو راکب موتورسیکلت وابسته به عوامل دشمن به سمت آنان دو تن از بسیجیان از جمله دانشجو پوریا خوشنام به شهادت رسیدند.

شعر خوانی دانشجوی دانشگاه پیام‌نور،نمایشگاه کتاب،غرفه فرماندهی انتظامی شهرستان،نمایش آیینی،مدیحه ثرایی،روایتگری، پیام مادر شهید، تجلیل از والدین شهید خوشنام و تقدیر از فعالین دانشجویی مرکز ممسنی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا