گام بلند مدیریت شهری شیراز برای تبدیل این کلان‌شهر به مدرسه بزرگ هنر

معاون فرهنگی شهرداری شیراز گفت: این کلان‌شهر با همفکری و همراهی اساتید عرصه هنر، به مدرسه بزرگ هنر تبدیل می‌شود.

به گزارش سینا پرس فارس، محمدعلی چوبینی در آیین افتتاحیه مدرسه هنر اظهار کرد: مردم، هنرمندان، فرهیختگان و اساتید و بزرگان بزرگترین سرمایه کلان‌شهر شیراز هستند.

او افزود: این نشست صمیمانه به جهت تعامل و گفتگو و ارائه پیشنهادات هنرمندان و فرهیختگان برگزار شد تا با بهره‌مندی از این پیشنهادات مجموعه مدیریت شهری در جهت توسعه و رونق فرهنگ کلان‌شهر شیراز قدم بردارد.

معاون فرهنگی شهرداری شیراز با تأکيد بر این موضوع که برگزاری این جلسات باید به صورت مداوم و مستمر باشد، تصریح کرد: شهردار فرهنگ‌دوست این کلان‌شهر توجه جدی به موضوع فرهنگ داشته و بنا به توصیه او جلسه دیدار و گفتگو با هنرمندان و فرهیختگان شهر برگزار شد.

چوبینی ادامه داد: این نشست بهانه‌ای شد تا در کنار آن مدرسه هنر شیراز افتتاح شود که اساس رویکرد ایجاد فضا بر این مبناست که در تمام فرهنگسراهای شهر شیراز این فضا دایر شود.

ا‌و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه رشته‌های هنری مختلف در فرهنگسراها در حال آموزش است و حتی برخی از این رشته‌ها در حال فراموشی است، اما در تلاش هستیم بخش‌های ذیل این مدرسه شکل بگیرد تا در این بخش آموزش هنرهای مختلف از سوی اساتید برجسته و فرهیخته ارائه شود.

رئيس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اظهار امیدواری کرد: در مدرسه هنر این رویکرد دنبال خواهد شد تا هر شهروند شهر شیراز، یک هنر را چه در سطح مبتدی و چه به صورت حرفه‌ای فرا گیرد.

چوبینی همچنین به موضوع تعامل و مشارکت با دانشگاه هنر شیراز اشاره و اضافه کرد: در این خصوص مقرر شد دانشگاه هنر به هنرجویان رشته‌های مختلف که در دوره‌های هنری شرکت دارند، مدرک اعطا کند تا با همفکری و همراهی اساتید در این راه، شهر شیراز به مدرسه بزرگ هنر تبدیل شود.

این مقام مدیریت شهری شیراز در حوزه فرهنگ ادامه داد: دیدار و گفتگو با هنرمندان بهانه‌ای جهت ارتباط دو سویه بیشتر با قشر هنرمند و فرهیخته شهر شیراز بود تا اتفاقات بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف هنر شکل بگیرد.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، او گفت: گردهمایی هنرمندان این کلان‌شهر در کنار یکدیگر قاب بی‌نظیر و ماندگاری برای مجموعه مدیریت شهری خواهد بود تا از ظرفیت و تجربه اساتید حوزه هنر در این راه بهره‌مند شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا