مقام نخست بابل در انتشار کتاب دیجیتال

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل از ظرفیت ارزنده این شهرستان و کسب رتبه‌های برتر در حوزه انتشارات خبر داد و گفت: شهرستان بابل علاوه بر تولید و انتشار کتاب به صورت کاغذی امکان انتشار کتاب در بسترهای دیجیتال و لوح فشرده نیز دارد که مقام نخست استان و برتر کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

عیسی محمدی فیروزجایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند برای توجه بیشتر افکار عمومی در خصوص اهمیت کتاب و مطالعه در جامعه است.

وی با اشاره به تاثیر مطالعه در رفتار اجتماعی شهروندان افزود: یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری که برگرفته از سیره و رفتار بزرگان دینی است بحث سرانه مطالعه و نهادینه کردین این مهم در جامعه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل از جایگاه مناسب این شهرستان در حوزه فعالیت کتاب و اننشارات خبر داد و یادآور شد: ۴۵ ناشر فعال و نیمه فعال با موضوعات علمی، ادبی، کودک و…در شهرستان بابل فعالیت دارند.

محمدی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته کتابخوانی با عنوان “آینده خواندنی” است از ۲۴ آبان ماه آغاز شده است، خاطرنشان کرد: نواختن زنگ هفته کتاب، فضاسازی تبلیغی و محیطی، رونمایی از کتاب، تجلیل از نویسندگان برتر، نقد کتاب، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب، ایستگاه‌های نمایشگاه کتاب در معابر و میادین شهر از جمله برنامه‌های شاخص هفته کتابخوانی در بابل است.

وی افزود: شهرستان بابل علاوه بر تولید و انتشار کتاب به صورت کاغذی امکان انتشار کتاب در بسترهای دیجیتال و لوح فشرده نیز دارد که مقام نخست استان و برتر کشوری را در این حوزه به خود اختصاص داده است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا