دو سالن مطالعه عمومی ویژه بانوان در شیراز به بهره برداری رسید

با مجوز اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس دو سالن مطالعه «سین و صاد» و «آدینه» ویژه بانوان در شهر شیراز افتتاح شد.

به گزارش سینا پرس فارس، همزمان با هفته کتاب، روز پنجشنبه 25 آبان ماه با حضور محمدحسین فیروزی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس و جمعی از کارکنان این اداره کل، دو سالن مطالعه «سین و صاد» و «آدینه» ویژه بانوان در شهر شیراز به بهره‌برداری رسید.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی فارس در حاشیه این افتتاح با اشاره به اینکه از چند سال گذشته مدیریت سالن‌های مطالعه به عهده نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است، گفت: تمامی سالن‌های مطالعه در استان فارس برای فعالیت لازم است از اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان مجوز دریافت کنند.

محمد حسین فیروزی اضافه کرد: با افتتاح این دو سالن مطالعه در شهر شیراز، در حال حاضر ۱۷ سالن مطالعه عمومی دارای مجوز در استان فارس فعال است.

فیروزی، سالن مطالعه را از نیازهای اصلی کاربران کتابخانه‌های عمومی توصیف کرد و گفت: ایجاد سالن‌های مطالعه بخش زیادی از نیاز دانش آموزان، دانشجویان و پژوهشگران را در حوزه کتابخانه ای تأمین می‌کند.

به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، سالن «سین و صاد» با ظرفیت ۵۴ میز مطالعه ویژه بانوان در خیابان منوچهری شیراز فعال شده است؛ همچنین سالن مطالعه «آدینه» با ظرفیت ۳۶ میز مطالعه مخصوص بانوان در خیابان همت شمالی به مراجعان خدمات ارائه خواهد داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا