بهره برداری از 5200 پروژه محرومیت زدایی در فارس

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس گفت: 5 هزار و دویست پروژه محرومیت زدایی عمرانی در حوزه های مرمت مسکن محرومین، نوسازی مساجد و مجتمع های فرهنگی، بازسازی راه ها، احیای قنوات و آبرسانی به روستاها توسط گروه‌های جهادی فارس همزمان با فرا رسیدن هفته بسیج سازندگی بهره برداری می شود.

به گزارش سینا پرس فارس، سرهنگ علی اکبر طحان، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس، امروز 24 آبان ماه در نشست خبری با خبرنگاران، ضمن قدردانی از تلاشهای خالصانه گروه‌های جهادی و یادآوری نقش تاثیرگذار بسیج در شناسایی و رفع محرومیت‌ها در بخش‌های مختلف، به تشریح اقدامات و طرح‌های آماده افتتاح پرداخت.

طحان با بیان اینکه در طرح محرومیت زدایی روستاهای دارای تنش آبی استان، سال گذشته 372 روستا هدف گذاری و با مشارکت دستگاه های اجرایی آبرسانی شد، خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه چشم انداز سه ساله، آبرسانی به ۴۱۲ روستای دیگر نیز در دستور کار گروه های جهادی قرار گرفته است.

او با اذعان به اینکه مسئله آب و توجه به منابع آبی از عمده چالش‌های استان به شمار می‌رود، افزود: قصد داریم طی برنامه سه ساله، یک میلیون هکتار از اراضی تحت قلمرو فرسایش آبی استان مورد فعالیت آبخیزداری قرار گیرد.

به گفته او؛ عملیات لایروبی ۶۰۰ رشته قنات، احداث 5 هزار کیلومتر کانال‌ سیمانی آبرسانی کشاورزی، ساخت یک هزار و ۲۰۰ استخر ذخیره آب کشاورزی و ۴ هزار کیلومتر لوله کشی آب از استخرها به مزارع تحت عنوان طرح آبخیز تا جالیز به همت گروه‌های جهادی استان انجام خواهد شد.

او با بیان اینکه با همکاری مشترک کمیته امداد امام خمینی ره و بنیاد مسکن، سال گذشته یک هزار و دویست واحد مسکونی ویژه مددجویان احداث شد، اضافه کرد: در حال حاضر نیز ساخت 70 هزار مسکن برای محرومین در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس با اشاره به برگزاری رزمایش فاطمیون 3 با حضور دوازده هزار نفر از جوانان استان و در قالب ۵ هزار گروه جهادی از آذر ماه سال جاری همزمان با فرا رسیدن هفته بسیج سازندگی گفت: این رزمایش به مدت ۱۰ روز اجرا می‌شود.

طحان یادآور شد: به همت 2500 صندوق قرض الحسنه استان در زمینه حمایت از اشتغالزایی و با مساعدتهای دولت مردمی،  آیین افتتاح رونمایی از 5000 فرصت شغلی ایجاد شده همزمان با هفته بسیج سازندگی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا