مشکل اصلی فعالان اقتصادی عدم همراهی حوزه‌های بانکی است

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: مشکل اصلی فعالان اقتصادی عدم همراهی حوزه های بانکی است که قوه قضاییه به عنوان حامی اقتصاد پویا و شفاف در کشور با ارائه راهکارهای حمایتی، مدافع بخش خصوصی در مقابل زیاده خواهی بانک هاست.

به گزارش سینا پرس فارس، در آستانه افتتاح همایش آموزشی معدن، قوانین معدنی و آشنایی با فعالیت مرکز داوری صمتا به میزبانی اتاق بازرگانی فارس؛ محمدصادق حمیدیان رئیس اتاق بازرگانی فارس به همراه بهرامن نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران، مهاجر خزانه دار اتاق بازرگانی ایران و دریانی رئیس مرکز داوری معدن و صنعت ایران(صمتا) و رازقی رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران، تعامل دستگاه قضا با اتاق بازرگانی استان فارس را در کشور کم نظیر خواند و گفت: تعامل دستگاه قضا با بخش خصوصی و حمایت از فعالیت اقتصادی مشروع در استان فارس در کشور مثال زدنی است که این استان می تواند الگوی خوبی برای تعمیم به کل کشور باشد.

وی افزود: برگزاری منظم جلسه کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالان اقتصادی و حضور نماینده دادگستری و دادستانی دو روز در هفته در اتاق بازرگانی فارس یک حرکت منحصر به فرد، ارزشمند و موثر است که این مدل تعامل و رفع مشکلات بخش خصوصی باید به عنوان الگو در بین سایر اتاق های بازرگانی در کشور تبیین و اجرایی شود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: عمده مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه های بانکی است که قوه قضاییه به عنوان حامی اقتصاد پویا و شفاف در کشور با ارائه راهکارهای حمایتی، مدافع بخش خصوصی در مقابل زیاده خواهی بانک هاست.

در این جلسه حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس نیز گفت: نگاه ما در دستگاه قضایی در استان حمایت از تولید و اقتصاد استان است و در این زمینه با بهره گیری از ظرفیت های قانون از فعالیت اقتصادی مشروع و فعالان اقتصادی حمایت می کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت های بخش تولید استان و میزان بهره گیری از قانون توسط دستگاه قضایی فارس در حمایت از تولید استان ادامه داد: خوشبختانه بر اساس ارزیابی ها در سطح کشور، اقدامات بسیار ارزشمند و خوبی در کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت های اقتصادی استان انجام شده است.

موسوی اضافه کرد: ستادهایی مانند ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت های اقتصادی بر این مبنا تشکیل شده که از قانون نهایت استفاده مثبت در جهت حرکت چرخ صنعت و تولید شود نه اینکه از خود قانون به عنوان مانع استفاده شود و این نکته ارزشمندی است که ما دردستگاه قضایی استان فارس آن را سرلوحه کارخود قرار داده ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا