کد خبر : 4977 دوشنبه 17 فروردین 1394 - 11:28:39
تهران-میزبان-چهارمین-کنگره-ملی-گیاهان-دارویی

تهران میزبان چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی

چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی با حضور تولید و صادر کنندگان این حوزه از 22 تا 23 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی تهران برگزار می شود.

 دبیرعلمی چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی روز دوشنبه درگفت و گو با ایرنا گفت: حدود 2 هزار مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که هزار و 200 مقاله از سوی داوران پذیرفته شده است.پیمان صالحی اظهار کرد: از مجموعه مقالات پذیرفته شده حدود 50 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

وی، کشاورزی و منابع طبیعی، داروسازی- پزشکی و دامپزشکی، علوم پایه و صنعت و اقتصاد را از جمله محورهای این کنگره اعلام کرد و افزود: بیشترین مقالات در بخش کشاورزی و منابع طبیعی دریافت شده است.

صالحی، همایش را محلی مناسب برای تضارب آرا، اشتراک گذاشتن یافته های علمی و ارایه آخرین دستاوردها اعلام کرد و گفت: جمعی از متخصصان شامل استادان و دانشجویان و تولید و صادرکنندگان گیاهان دارویی در این کنگره حضور فعال دارند.
وی ادامه داد:تجاری سازی، تولید، صادرات و واردات گیاهان دارویی از مهمترین موضوعاتی است که در این گنگره به آن پرداخته می شود.
دبیرعلمی چهارمین کنگره ملی گیاهان دارویی، برپایی نمایشگاه و نشست با صنعتگران را از جمله برنامه های جانبی این کنگره برشمرد و بیان کرد: این نشست به منطور بررسی چالش های صنعت گیاهان دارویی با حضور صنعتگران برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به در نظر گرفتن امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان نظام دامپزشکی، گفت: برای سازمان نظام دامپزشکی 20 امتیاز و نیز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گواهی معادل 6 ساعت صادر می شود و همچنین پیگیری برای اخذ مجوز امتیاز بازآموزی پزشکان و داروسازان ادامه دارد.

نظرات شما

[کد امنیتی جدید]