آمایش آموزش عالی در هرمزگان کلید خورد

با حضور معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، اولین جلسه کارگروه استانی پیاده‌سازی آمایش آموزش عالی و مدیریت تحول در استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش دانشگاه هرمزگان، قاسم عموعابدینی معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست، سند آمایش سرزمینی را مبنای طرح تحول در آموزش عالی دانست و گفت: وزارت علوم به دنبال تربیت دانشجو بر اساس نیاز بازار کار است.

وی تأکید کرد: راه‌اندازی هنرستان‌های جوارکارگاهی و تخصصی در هرمزگان ابتکار مبارکی است که افراد را زودتر به سمت اشتغال هدایت می‌کند.

استاندار هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت بین‌المللی شدن دانشگاه‌های استان، گفت: جزیره قشم پتانسیل تبدیل شدن به قطب جذب دانشجویان خارجی را دارد. مهدی دوستی با اشاره به طرح توسعه سواحل مکران، اظهارداشت: در حال حاضر بازار کار پررونقی در شهرستان‌های حوزه مکران وجود ندارد اما حجم بالای سرمایه‌گذاری انجام شده در منطقه نویدبخش آینده‌ای پررونق است.

وی با اشاره به حجم بالای سرمایه‌گذاری در توسعه سواحل مکران، عنوان‌کرد: ضرورت دارد مراکز آموزش عالی از هم‌اکنون به فکر تامین نیروی انسانی متخصص جهت آینده در مکران باشند تا در حوزه با چالش مواجه نشویم.

استاندار هرمزگان، با مطرح‌کردن موضوع بین‌المللی شدنِ دانشگاه‌ها، عنوان‌کرد: جزیره قشم ظرفیت بسیار خوبی برای جذب و پذیرش دانشجویان خارجی دارد از این رو انتظار داریم وزارت علوم نهایت همکاری را برای تحقق این مهم داشته باشد.

دوستی خاطرنشان‌کرد: آمادگی داریم در راستای بین‌المللی کردن دانشگاه‌ها، هر گونه همکاری را با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشیم. گفتنی است در این نشست ابعاد مختلف ” طرح تحول در آموزش عالی ” بررسی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا