با حضور رئیس جایزه بزرگ پاسخگویی اجتماعی انجمن آموزش پزشکی اروپا
برگزاری نشست یک روزه «پزشکی خانواده و پاسخگویی اجتماعی»

با حضور معاونان، مدیران ارشد و اساتید دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و رئیس جایزه بزرگ پاسخگویی اجتماعی انجمن آموزش پزشکی اروپا، نشست پزشکی خانواده و پاسخگویی اجتماعی به میزبانی دانشکده پزشکی شیراز برگزار شد.

در نشست پزشکی خانواده و پاسخگویی اجتماعی که به میزبانی دانشکده پزشکی شیراز و با حضور پروفسور «رابرت وولارد» رئیس جایزه بزرگ پاسخگویی اجتماعی انجمن آموزش پزشکی اروپا و استاد دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا بود و جمعی از مسوولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، ابعاد مختلف موضوع «پاسخگویی اجتماعی» در حوزه سلامت مورد ارزیابی قرار گرفت.

دکتر عباس رضائیان زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت های حوزه بهداشت و پزشکی اجتماعی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به بیان زیرساخت های ایجاد شده در خصوص پیاده سازی مبحث پاسخگویی اجتماعی در حوزه سلامت فارس پرداخت.

دکتر سید حسن سراج معاون بین الملل دانشگاه نیز دیگر عضو این نشست هم اندیشی بود که ضمن معرفی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشکده ها، مراکز تحقیقاتی و بیمارستان های شاخص زیرمجموعه دانشگاه و سیاست های بین المللی سازی این مرکز آموزشی؛ مهم ترین فعالیت های معاونت بین الملل را در زمینه جذب دانشجو بیان کرد.

در ادامه این نشست رئیس مرکز سیاستگذاری سلامت با ارایه گزارشی از تاریخچه تشکیل این مرکز، گفت: مرکز سیاست گذاری سلامت در سال 1388 با هدف تمرکز بر مطالعات اجتماعی سلامت به ویژه در حیطه سیاستگذاری و تولید مستندات علمی لازم برای سیاستگذاری آگاهانه آغاز به کار کرده است.

دکتر کامران باقری لنکرانی، انتشار بیش از هزار مقاله در راستای مستندسازی سیاستگذاری عرصه سلامت را از دیگر دستاوردهای این مرکز برشمرد که با ارائه گزارش های تحلیلی متعدد برای سیاست گذاران همراه بوده است.

همچنین دکتر سید حسام الدین نبوی زاده رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست ضمن معرفی وضعیت پزشکی خانواده در ایران و شیراز، بر همکاری و تعامل سازمان های بین المللی و سایر دانشگاه های جهان در امر آموزش پزشکی خانواده و جامعه نگر تاکید کرد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیان گزارشی از فعالیت های شورای هماهنگی آموزش و سلامت، با هدف توسعه پاسخگویی اجتماعی و اهمیت نظرات دانشجویان در ارتقای آموزش از سوی دکتر «جواد کجوری» مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی؛ ارایه مطالبی از سوی دکتر «میترا امینی» مدیر دفتر توسعه دانشکده پزشکی شیراز و ارایه گزارشی از سوی دکتر «اورنگ ایلامی» عضو هیات علمی گروه پزشکی خانواده در زمینه فعالیت های پزشکی خانواده از دیگر محورهای نشست امروز بود.

رئیس جایزه بزرگ پاسخگویی اجتماعی انجمن آموزش پزشکی اروپا نیز به عنوان مهمان ویژه این نشست، از اقدامات و فعالیت های چشمگیر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در زمینه توسعه پزشکی خانواده قدردانی کرد.

پروفسور «رابرت وولارد» ضمن تبیین ابعاد مختلف مبحث «پاسخگویی اجتماعی» در حوزه سلامت، تقویت دوره های پزشکی اجتماعی و خانواده در کوریکولوم دانشجویان پزشکی را در این زمینه تاثیرگذار خواند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا