۴۰ نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شیراز در شمار پژوهشگران پر استناد دنیا

40 نفر از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه شیراز در شمار پژوهشگران پراستناد دودرصد برتر جهان در سال ۲۰۲۳ (براساس عملکرد استنادی در سال ۲۰۲۳ و عملکرد استنادی هیات‌ علمی) قرار گرفتند.

به‌گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط‌ عمومی دانشگاه شیراز، طبق تازه‌ترین گزارش سالانه الزویر از عملکرد استنادی پژوهشگران در سال۲۰۲۳ که برمبنای شاخص‌های استنادی برگرفته از پایگاه اسکوپس منتشر شده است؛ براساس تحلیل عملکرد استنادی یک‌ساله ۴۰ پژوهشگر از دانشگاه شیراز در شمار پژوهشگران پراستناد دودرصد برتر قرار گرفته‌اند.

در حوزه‌ علوم انسانی برای نخستین‌بار، محمدحسین رونقی، عضو هیئت‌علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی دانشگاه شیراز در جمع دانشمندان دو درصد برتر دنیا قرار گرفت.

در تحلیل‌های رشته‌های موضوعی، حمیدرضا پورقاسمی، محمدرضا رحیم‌پور و احمد عریان، رتبه‌های یک تا سه را در دانشگاه شیراز احراز کرده‌اند. همچنین، احمد عریان رتبه هشتم جهانی در حوزه دامپزشکی، حمیدرضا پورقاسمی رتبه ۳۶ جهانی در حوزه ژئوشیمی و ژئوفیزیک و محمدرضا رحیم‌پور رتبه ۶۹ جهانی در حوزه مهندسی شیمی را کسب کرده‌اند.

همچنین بر اساس تحلیل عملکرد استنادی طول خدمت ۲۹ پژوهشگر از دانشگاه شیراز در شمار پژوهشگران پراستناد دو درصد برتر قرار گرفته‌اند. احمد شیخی، حمیدرضا پورقاسمی و حسین هندی، رتبه‌های یک تا سه را در دانشگاه شیراز احراز کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا