دبیر نهمین کنگره انجمن علمی روان‌شناسی ایران خبر داد؛
اعطای جایزه دکتر علی‌اکبر سیاسی به دانش‌آموختگان دکتری روان‌شناسی

دبیر علمی نهمین کنگره انجمن علمی روان‌شناسی ایران، از اعطای جایزه زنده یاد دکتر «علی‌اکبر سیاسی»، به دانش‌آموختگان دوره دکتری گرایش‌های روان‌شناسی خبر داد و گفت: این جایزه شامل فارغ‌التحصیلان دکترای روانشناسی از مهر ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۲ می‌شود.

به گزارش سیناپرس، دکتر سید محمدکاظم واعظ‌ موسوی، دبیر علمی نهمین کنگره انجمن روان‌شناسی ایران که از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ آبان ماه امسال در دانشکده علوم ورزش و تندرستی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، با اعلام این خبر افزود: دومین رخداد این کنگره علمی اعطای جایزه زنده یاد دکتر «رضا زمانی»  به سه مقاله برتر منتشر شده در مجلات معتبر مستخرج از پژوهش‌های آزمایشی در رشته روان‌شناسی از سال ۱۳۹۸ به بعد است.

وی، محور اصلی این کنگره را «روان‌شناسی و مسائل اجتماعی» برشمرد و افزود: در این کنگره پنل‌های علمی تخصصی متعددی با حضور اساتید شاخص روان‌شناسی برگزار خواهد شد. تعیین‌کننده‌های «روانی  – اجتماعی» سلامت، جوانان، تعارض‌های بین نسلی و پویایی‌های اجتماعی و حال و آینده روان‌شناسی ورزشی ایران از جمله عنوان‌های این پنل‌های علمی تخصصی است.

دبیر علمی نهمین کنگره انجمن علمی روان‌شناسی ایران، ادامه داد: از دیگر موضوعات پنل‌های تخصصی این کنگره علمی می‌توان به شناخت اجتماعی، سیاست‌گذاری‌ها و سلامت روان جامعه، روان‌شناسی زنان در پرتو فرهنگ و پویایی‌های اجتماعی، چالش‌های «آموزشی – صنفی» روان‌شناسی در ایران، هویت ملی، هنجارهای اجتماعی و سلامت روان، مسائل «روانی- اجتماعی» حاشیه‌نشینی و ابعاد «روانی- اجتماعی» مهاجرت اشاره کرد.

دکتر واعظ‌ موسوی با بیان این‌که در این کنگره بیش از ۲۰۰ روان‌شناس و عضو هیات علمی دانشگاه‌های ایران به‌عنوان کمیته علمی کنگره حضور دارند، خاطرنشان کرد: برای این کنگره علمی ۱۲ سخنران کلیدی و ارائه ۳۰ مقاله شفاهی پیش‌بینی شده است. بقیه مقالات پذیرفته‌شده هم به‌صورت پوستر ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: در این کنگره علمی یک نشست و شماری کارگاه به روان‌شناسی ورزشی اختصاص یافته است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به محل برگزاری دانشجویان دانشکده علوم ورزشی و تندرستی از آن استقبال کنند.

دبیر علمی نهمین کنگره انجمن علمی روان‌ شناسی ایران یادآور شد: علاقه‌مندان شرکت در این کنگره علمی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره به نشانی congress9.iranpa.org نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

براساس این گزارش، انجمن روان‌شناسی ایران، به‌عنوان بزرگ‌ترین انجمن علوم انسانی در ایران، به‌صورت دو سالانه با حضور اساتید برجسته، متخصصان و دانشجویان، کنگره علمی را برگزار می‌کند که در آن مسائل روز روان‌شناسی بحث و بررسی می‌شوند.

اعضای هیات رئیسه کنگره دکتر «حمید پورشریفی»؛ رئیس کنگره، دکتر «سید محمد کاظم واعظ موسوی»؛ دبیر علمی کنگره، دکتر «حمید یعقوبی»؛ دبیر کمیته راهبردی، دکتر «صابر مهری»؛ رئیس دبیرخانه الکترونیک و معاون کمیته علمی، دکتر «محسن پروازی»؛ معاون اجرایی کنگره و دکتر «حمیدرضا حسن‌آبادی»؛ دبیر کمیته ویرایش هستند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا