ثبت بیش از ۲۷ هزار تولد در فارس

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس از ثبت بیش از ۲۷ هزار تولد طی شش ماه نخست امسال در استان خبر داد.

به گزارش سیناپرس فارس، زهرا یقطین مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری فارس عصر امروز، ۴ مهرماه در چهارمین جلسه ستاد استانی «خانواده و جمعیت» به تشریح گزارش کلی از آخرین آمار تسهیلات و خدماتی که در حوزه جوانی جمعیت به خانواده‌ها ارائه شده، پرداخت و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۱۲ هزار ازدواج در فارس ثبت شده که تسهیلات پرداختی طی این مدت بیش از ۲۲ هزار نفر بوده است اما این عدد نشان‌دهنده این نیست که تمام افرادی که امسال ازدواج کردند وامشان را دریافت کرده‌اند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس افزود: این آمار نشان‌دهنده همت مجموعه بانک‌ها برای ارائه تسهیلات ازدواج در راستای تأکیدات رئیس جمهور و ستاد ملی جمعیت و ازدواج است که در استان فارس به خوبی دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۷ هزار تولد در نیمه نخست امسال در فارس ثبت شده، افزود: تسهیلات فرزندآوری پرداخت شده فارس در همین بازه نیز بیش از ۲۱ هزار نفر بوده است.

یقطین با تصریح اینکه در بخش تسهیلات و فرزندآوری با مشکلاتی رو به‌رو هستیم که یکی از آن‌ها عدم اعتبار بانک‌هاست، گفت: طی دو الی سه هفته اخیر ۲۶ تماس و پیام به سامانه مربوط به فرزندآوری ارسال شده است که در حوزه تسهیلات شکایت داشتند و بیشترین شکایت‌ها هم در بحث ضمانت‌ها و سامانه عدم اعتبار بانک‌هاست.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس از شورای هماهنگی بانک‌ها خواست تا توجه ویژه‌ای به این بخش داشته باشند و سپس افزود:‌ زوج‌های ناباروری که توسط دانشگاه علوم پزشکی‌ها در استان شناسایی شدند، بیش از ۲۴ هزار نفر بوده است که تمهیداتی برای آنان در حوزه بیمه‌های درمانی اندیشیده شد.

وی تصریح کرد:‌ در این حوزه بیمه سلامت در ۵ ماه نخست سال بیش از ۱۰ هزار نفر را تحت پوشش درمانی قرار داده است و بیمه تأمین اجتماعی هم در سه ماهه نخست امسال بیش از ۴ هزار نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

به گفته یقطین، بخشی از حمایت‌ها از زنان باردار و شیرده است که برای بیش از ۳ هزار نفر تسهیلاتی نظیر شارژ ماهیانه بن کارت به مبلغ ۳۵۰ هزار تومان  توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ارائه شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به وضعیت مسکن مشمولان طرح جوانی جمعیت اظهار کرد: تعداد متقاضیان زمین در شش ماهه نخست سال بیش از ۱۳ هزار نفر بوده که تعداد زمین تأمین شده برای آنان ۲۱۷۶ زمین بوده است.

وی بیان کرد: سهم استان از ۱۲ هزار تخصیص زمین در سطح کشور تاکنون ۶.۷ درصد بوده است اما سهم استان از ۲۰ هزار تخصیص زمین به مناسبت ایام میلاد پیام بر اکرم ( ص) مشخص نیست.

یقطین با بیان اینکه خانواده‌های بالای ۴ فرزند و خانواده‌های دارای ۳ فرزند زیر ۲۰ سال جزو مشمولین دریافت قطعه زمین هستند، افزود: تعداد مشمولان این زمین‌ها را نتوانستیم شناسایی کنیم که شامل تمام ۴ فرزندی‌های زیر ۲۰ سال در سطح استان باشند. البته همین امسال ۷۹۲ نفر ۴ فرزند به بالا بودند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا