توزیع ۹۵۰۰ بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نیازمند فارس

در آستانه آغاز سال تحصیلی، طی مراسمی به همت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، ۹ هزار و ۵۰۰ بسته نوشت‌افزار میان دانش‌آموزان نیازمند استان فارس توزیع شد.

به گزارش سینا پرس فارس، آیت الله لطف‌الله دژکام در حاشیه این مراسم، ضمن تقدیر از مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و گروه‌های جهادی در تامین لوازم التحریر، اظهارداشت: طبق سنت چندساله اخیر الحمدالله ستاد اجرایی فرمان امام با کمک گروه‌های جهادی حرکت “مشق احسان” و کمک به دانش آموزان نیازمند برای تهیه لوازم التحریر در آغاز سال تحصیلی را شروع کرد.

او بر همراهی و مشارکت شهروندان و خیران در پویش این حرکت تاکید کرد و گفت: دانش آموزان گرانبهاترین سرمایه جامعه هستند و مدرسه بهترین نهاد آموزشی برای پرورش نسل‌های آینده محسوب می‌شود و نباید دانش آموزی برای تهیه مایحتاج تحصیل باز بماند.

آیت الله دژکام در ادامه بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری گروه‌های جهادی در راستای تامین هزینه‌های لوازم التحریر ابتکار خوبی را به خرج داده است که این حرکت بسیار ارزشمند است و این مهم باعث می‌شود تا توزیع بهتر و عادلانه‌تری رخ دهد و بسته‌ها به دست نیازمندان واقعی برسد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از مراکز مردم نهاد و خیریه‌ها نیز درخواست کرد تا این حرکت را ادامه دهند تا زمانیکه دانش آموز بی بضاعتی در استان نداشته باشیم و به خط پایان برسد.

حسین پورنورعلی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس در این آیین نیز اظهار کرد: با همت بنیاد احسان ستاد اجرایی در مجموع ۵ میلیارد تومان برای خرید این بسته‌ها هزینه شده است که توسط گروه جهادی در قالب طرح “مشق احسان” بین دانش آموزان نیازمند استان توزیع می شود.

او افزود: این دانش آموزان توسط گروه‌های جهادی شناسایی و با اولویت مناطق کم برخوردار هدف گذاری شده است. پورنورعلی تصریح کرد: این بسته‌ها که شامل کیف، دفتر، خودکار و سایر ملزومات دانش آموزی هر یک به ارزش ۵۰۰ هزار تومان است.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا