در جلسه هم انديشي روساي تشكل هاي اقتصادي استان فارس با دكتر خدائيان مطرح شد؛
نبايد با مانع تراشي باعث خروج سرمايه از كشور شد

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با انتقاد از بروكراسي اداري براي صدور مجوزهاي سرمايه گذاري گفت: چرا بايد يك سرمايه گذار براي دريافت مجوز هفت خان رستم را طي كند. نبايد با مانع تراشي باعث خروج سرمايه از كشور شد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، دكتر خدائيان در جلسه هم انديشي روساي تشكل هاي اقتصادي استان فارس با اشاره به ظرفيت هاي این استان بيان كرد: زمين اين استان زرخيز است و معادن بسيار ارزشمندي دارد.

وي به علاقه مندي سرمايه گذاران حوزه خليج فارس به سرمايه گذاري در استان فارس اشاره كرد و گفت: با توجه به اين ظرفيت ها، فارس بايد استاني توسعه يافته باشد و هيچ منطقه محرومي در آن وجود نداشته باشد اما اينگونه نيست.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با انتقاد از عدم توسعه يافتگي استان فارس در بخشي از حوزه ها افزود: اين استان با وجود ظرفيت ها و پتانسيل هايي که دارد، آنگونه كه بايد توسعه نيافته است بر اين اساس بايد همه همدل بود و براي توسعه فارس قدم برداشت.

دكتر خدائيان به برخي از مشكلات كارآفرينان در كشور اشاره و اظهار كرد: آيا شرايط كار براي كارآفرينان و توليدكنندگان يك شرايط مساعدي است يا بايد با بسياري از مشكلات دست و پنجه نرم كنند.

وي به چالش هاي پيش روي توليدكنندگان از جمله تجهيزات و تامين مواد اوليه اشاره كرد و ادامه داد: كالا صادر مي شود اما براي ورود ارز آن به كشور با مشكل مواجه هستند و بعد از آن بازهم با مشكل روبه رو هستند.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور يكي از پيش نيازهاي رونق توليد را ثبات اقتصادي عنوان كرد و افزود: آيا توليدكننده براي تامين مواد اوليه خود به راحتي مي تواند ارز تهيه كند؟ آيا صدور بخشنامه هاي متعدد و لغو آن در كشور مشكلاتي را به همراه نداشته است؟

وي با انتقاد از بروكراسي اداري براي صدور مجوزهاي سرمايه گذاري گفت: چرا بايد يك سرمايه گذار براي دريافت مجوز هفت خان رستم را طي كند و با وجود پيگيري ها متعدد دولت و سازمان بازرسي صدور مجوزها همچنان الكترونيكي نيست و امضاهاي طلايي همچنان وجود دارد.

دكتر خدائيان از موارد مذكور به عنوان سد پيش روي توليد ياد كرد و با اشاره به شعار سال بيان كرد: براي عملياتي كردن شعار سال بايد از بخش اقتصاد حمايت كرد چراكه راهي به غير از آن وجود ندارد.

وي خواستار توجه ويژه به تحقق شعار سال شد و گفت: كمك به رونق توليد از جمله اولويت هاي قوه قضاييه است كه رييس اين قوه همواره بر روي آن تاكيد داشته است و بخش اعظمی از برنامه‌های سفرهای استانی به حمایت از تولید و رفع مشکلات واحدهای تولیدی اختصاص دارد.

رئيس سازمان بازرسي كل كشور يكي از وظايف سازمان بازرسي كل كشور را حمايت از توليد دانست و افزود: بازديد از كارخانه ها و واحدهاي توليدي در دستور كار سازمان بازرسي است و اين امر به جد پيگيري مي شود.

وي از اعلام آمادگي سازمان بازرسي كل كشور براي رفع مشكلات مربوط به واحدهاي توليدي خبر داد.

دكتر خدائيان تاكيد كرد: نبايد با مانع تراشي باعث خروج سرمايه از كشور شد.

در اين جلسه هم انديشي روساي تشكل هاي اقتصادي استان فارس مسائل و مشكلات خود را با دكتر خدائيان در ميان گذاشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا