پژوهشگاه رویان در ارائه خدمات گردشگری سلامت بیماران خارجی برتر شد

جایزه مراکز برتر در ارائه خدمات گردشگری سلامت برای بیماران خارجی به پژوهشگاه رویان اختصاص یافت.

در دومین همایش و نمایشگاه بین­‌المللی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی (IPH 2023) که در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، به عنوان مرکز برتر ارائه خدمات گردشگری سلامت بیماران خارجی معرفی شد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از سخنرانان این همایش گفت: در سال گذشته ۱.۲ میلیون گردشگر سلامت از کشورهای مختلف برای درمان به جمهوری اسلامی ایران سفر کردند که بیشترین مراجعات در بحث درمان ناباروری بوده است.

دکتر سعید کریمی ادامه داد: از جمله موارد دیگری که برای درمان به ایران مراجعه میکنند، می‌توان به جراحی‌های زیبایی، جراحی چشم و بیماری‌های قلبی- عروقی، بیماری‌های مرتبط با سرطان، دندان‌پزشکی و پیوند عضو اشاره کرد.

وی با بیان اینکه نقش بیمه‌ها باید پررنگ‌تر شود افزود: بیمار باید با خیال راحت و در یک مسیر استاندارد خدمت بگیرد. بیماری که از کشور خارجی به ما مراجعه میکند، باید از ابتدا دسترسی داشته باشد و در یک بسته خدمتی مشخص درمان خود را بگیرد و راضی برود.

به گزارش سیناپرس به نقل از  روابط عمومی و امور بین­‌الملل پژوهشگاه رویان، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کلینیک‌های تخصصی، شرکت‌های تجهیزات پزشکی و دارویی، شرکت‌های خدمات گردشگری درمانی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان مخاطبان این رویداد بین­‌المللی بودند که به منظور هم­‌افزایی و تبادل تجربیات و انتقال دانش و فناوری در نمایشگاه و برنامه‌های جانبی مشارکت خوبی داشتند.

یکی از شرکت‌های معتبر دانش بنیان این رویداد بین­المللی، شرکت فناوری بُن‌یاخته‌های رویان، اولین بانک خصوصی سلول­های خون بندناف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا