گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در راستای اقدامات فرهنگی مدیریت شهری شیراز

راهبرد گسترش فرهنگ عفاف و حجاب با مشارکت سایر دستگاه‌ها و نهادها در اولویت مدیریت شهری شیراز قرار دارد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مدیریت شهری هم‌راستا با سایر دستگاه‌ها و نهادها، گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را در راستای فعالیت‌های خود قرار داده است.

اقدامات فرهنگی مدیریت شهری در راستای سیاست‌های ایجابی و تشویقی و ترویج مقوله عفاف و حجاب، همگام با تمامی فعالیت‌های تخصصی خدمات‌رسانی در حال انجام است.

حجاب و عفاف به‌عنوان تکلیفی شرعی و قانونی در جامعه و تلاش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب، امری ضروری در تحکیم بنیان خانواده و ارتقای فرهنگ عمومی‌ است که در آستانه ۲۱ تیرماه روز ملی عفاف و حجاب، شهردار کلان‌شهر شیراز در جلسه‌ای که با حضور قائم‌مقام، معاونین و جمعی از مدیران شهرداری شیراز و مسؤولین سامانه مردم رسی بدین منظور تشکیل شد، بر آن تأکید و تصریح کرد: مدیریت شهری علاوه بر توجه جدی به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در خانواده ۱۳ هزارنفری شهرداری این کلان‌شهر، برای گسترش این فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی گام برمی‌دارد.

بنابه اظهار محمدحسن اسدی؛ مقوله عفاف و حجاب منبعث از آموزه‌های دینی بوده و ما نیز برمبنای ولایتمداری، گسترش این امر مهم را در دستور کار مدیریت شهری قرار داده‌ایم.

این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز تصریح کرد: همان‌طور که تکریم و جلب رضایت ارباب‌رجوع از طریق ارائه خدمات باکیفیت در سرلوحه امور قرار دارد؛ در مقابل نیز رعایت همه شئون و پوشش اسلامی مراجعه‌کنندگان همواره باید مدنظر باشد.

او اضافه کرد: رعایت عفاف و حجاب به‌عنوان یکی از قوانین اصلی کشور است و با توجه به اینکه در سطح مناطق یازده‌گانه، سازمان‌ها و معاونت‌های ذیل مجموعه شهرداری روزانه پذیرای تعداد زیادی ارباب‌رجوع است، باید در هنگام مراجعه به این مجموعه‌ها شئون اسلامی رعایت شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز با تأکید بر پوشش اسلامی بانوان شاغل در مجموعه شهرداری، ادامه داد: با توجه به اینکه مدیریت شهری مسؤولیت ارائه خدمات حمل‌ونقل ریلی، اتوبوس و تاکسی به شهروندان را دارد و روزانه تنها در حوزه حمل‌ونقل با مترو مسافرگیری بیش از ۱۲۰ هزار نفر انجام می‌شود، پس همچون سایر دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارائه تذکر در رعایت پوشش حجاب و عفاف تأکید شده است.

به گفته این مقام ارشد مدیریت شهری شیراز؛ یکی از وظایف بسیار مهم و ارزشمند معاونت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، فرهنگ‌سازی، نهادینه‌سازی و ایجاد زمینه‌های خودباوری در بانوان گران‌قدر است که در این خصوص تهیه و نصب المان و تبلیغات با محتوا و مضمون باارزش انجام‌شده است.

شهردار کلان‌شهر شیراز یادآور شد: باید توجه داشت که گسترش فرهنگ حجاب و عفاف باعث ایجاد سلامت و آرامش روحی افراد جامعه می‌شود و این امر مهم نیازمند همکاری و مشارکت سایر نهادها و دستگاه‌های اجرایی است که در این زمینه با همدلی که بین مسئولین، شاهد برنامه‌ریزی و اقدامات منظم و مؤثر در خصوص عفاف و حجاب هستیم.

بنابراین گزارش، بازدیدهای میدانی و بصیرت افزایی در خصوص رعایت موازین قانونی پوشش در ادارات، برگزاری غرفه حجاب و عفاف و ارائه محصولات فرهنگی و میز مشاوره، نمایشگاه عفاف و حجاب همراه با برنامه متنوع پاسخگویی به شبهات حجاب با استفاده از کارشناسان متخصص ازجمله فعالیت حوزه حجاب و عفاف در شهرداری شیراز است که علاوه بر انجام آن در ساختمان شهید سلیمانی، در معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌های شهرداری و همچنین معابر و اماکن تحت پوشش مدیریت شهری در حال انجام است.

گفتنی است، عزم جدی مدیریت شهری شیراز برای تبیین و ترویج عفاف و حجاب شکل‌گرفته و در این راستا ایجاد بسترهای لازم از ظرفیت‌های فکری، فرهنگی و عملیاتی و اقدامات متعدد در دستور کار سلسله جلسات عفاف و حجاب در شهرداری شیراز قرار دارد.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا