پیگیری های دکتر ایمانیه در سفر به تهران؛
از دیپلماسی اقتصادی تا اختصاص تسهیلات قرض الحسنه بانکی

دکتر ایمانیه در سفر خود به تهران، افزایش دیپلماسی اقتصادی با کشورهای حوزه خلیج فارس، افزایش تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی و راه های تامین اعتبار تکمیل آزاد راه شیراز به اصفهان را پیگیری کرد.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمد هادی ایمانیه در ادامه سفر خود به تهران، در دیدارهای جداگانه‌ای، اختصاص تسهیلات از جانب بانک رسالت، راه‌های تامین اعتبار آزادراه شیراز به اصفهان و توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای حوزه خلیج فارس را پیگیری کرد.

استاندار فارس در دیدار با دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، یکی از راه‌های تامین اعتبار پروژه آزادراه شیراز به اصفهان را مولدسازی زمین‌های وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد که مورد موافقت ایشان قرار گرفت.

وی، دومین موضوع مورد بحث با دکتر بذرپاش را بازسازی و احیای بافت اطراف حرم سید علاءالدین حسین عنوان کرد و گفت: می‌بایست بافت اطراف حرم‌های مطهر خصوصاً حرم مطهر سید علاءالدین حسین از شرایط فعلی خارج شود؛ این موضوع به معنای تخریب نیست بلکه به معنای بهسازی، ترمیم و احیای این بافت مذهبی، فرهنگی و تاریخی است. دراین زمینه نیز با مساعدت وزیر محترم راه و شهرسازی تصمیم مناسبی اتخاذ شد.

دکتر ایمانیه در ادامه پیگیری های خود در تهران با مدیرعامل بانک رسالت به گفتگو نشست. وی، از موافقت مدیرعامل بانک رسالت مبنی بر پرداخت تسهیلات به کارکنان وزارت کشور در استان فارس خبر داد و افزود: این وام به پرسنل مجموعه وزارت کشور در استان فارس و به ویژه افرادی که از حقوق‌های کمتری برخوردار هستند پرداخت خواهد شد.

استاندار فارس به پرداخت تسهیلات توسط این بانک برای سفر به عتبات عالیات در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۵۰۰۰ نفر از تسهیلات بانک رسالت برای سفر به عتبات عالیات استفاده کرده‌اند که با مذاکرات صورت گرفته مجدداً برای پنج هزار نفر این تسهیلات ارائه خواهد شد.

وی از اعطای وام به فروشندگان و تولیدکنندگان پوشاک اسلامی توسط بانک رسالت خبر داد و تصریح کرد: جوانانی که شرکت دانش بنیان تاسیس کرده‌اند یا از استعدادهای بالاتری برخوردار هستند نیز برای شکوفایی استعدادها و به کارگیری آن، در جهت پیشرفت و توسعه استان، از تسهیلات قرض الحسنه بانک رسالت بهره‌مند خواهند شد.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه سفر خود به تهران در دیدار با دکتر صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، گسترش اقتصادی و افزایش روابط تجاری فارس و کشورهای حوزه خلیج فارس را پیگیری کرد.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد با سفرای شش کشور حوزه خلیج فارس در ایران ملاقاتی داشته باشیم و زمینه‌های افزایش روابط تجاری، اقتصادی و گردشگری استان‌های فارس، بوشهر و هرمزگان را با این شش کشور بررسی کنیم؛ همچنین مقرر شد استانداران فارس بوشهر و هرمزگان از کشورهای حوزه خلیج فارس بازدیدی داشته باشند و با سرمایه‌گذاران این کشورها رایزنی نمایند.

وی اذعان داشت: در تلاش هستیم همزمان با سفر دوم هیئت دولت به فارس، میزبان تعدادی از سفرا و تجار فارسی مقیم کشورهای حاشیه خلیج فارس در استان باشیم و راه های افزایش و توسعه سرمایه گذاری خارجی در استان را بررسی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا