دانشگاه‌های سه استان یکپارچه می‌شوند

وزیر علوم از یکپارچه شدن دانشگاه‌های سه استان در کشور خبر داد و گفت: در این زمینه نیاز است که به آموزش عالی کمک شود تا رتبه علمی دانشگاه‌ها بالا رود.

دکتر محمدعلی زلفی گل در جلسه شورای مدیران وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه جراحی بزرگی در پیش داریم و نیاز داریم که به ما کمک کنند، ادامه داد: سه استان تصمیم گرفتند که دانشگاه‌هایشان یکپارچه شوند، در این زمینه نیاز است که به آموزش عالی کمک شود تا رتبه علمی دانشگاه‌ها بالا رود.

وزیر علوم همچنین از ادغام آی اس سی و کتابخانه مرکزی حمایت کرد و گفت: بودجه موسسه ISC به میزان صد در صد افزایش پیدا کرده است، امیدواریم این افزایش بودجه نتایج مبارکی داشته باشد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه این نشست دکتر رجبعلی برزویی دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تشکیل میزهای تخصصی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ میز تخصصی ذیل ۴ ستاد دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفته که تعدادی از آنها مربوط به ستاد علم و فناوری است.

وی خواستار مشارکت معاونان وزارت علوم و استادان در این میزهای تخصصی شد و گفت: این میزها با حضور صاحب نظران اداره می‌شوند و در آینده نزدیک خروجی فاخر نظیر اسناد تخصصی یا سیاستگذاری با هدایت این میزها صورت خواهد گرفت.
همچنین در پایان نشست دکتر محمد علی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از معاونان این وزارتخانه خواست برنامه‌های در حال پیگیری خود را اعلام کنند.

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا