اساتید صنایع دستی در طراحی نمادهای این حوزه همکاری کنند

شهردار کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه در حوزه هنرهای صنایع دستی همچون خاتم‌کاری، مس گری، منبت کاری که به اسم و منتسب به شیراز است، چندین المان و نماد طراحی و در میادین و معابر اصلی شهر نصب شود، گفت: اساتید حوزه صنایع دستی در این موضوع همکاری کنند.

به گزارش سینا پرس فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی با بیان اینکه شیراز تنها متعلق به ایران و یا آسیا نیست، بلکه شیراز متعلق به تمام جهان است، اظهار کرد: طی چندین سال که شیراز به عنوان شهر جهانی صنایع دستی معرفی و دبیرخانه آن به شهرداری شیراز واگذار شده است که راه طولانی برای این حوزه در پیش دارد، چرا که صنایع دستی از دل فرهنگ، هنر، سنت و آداب و رسوم برگرفته شده است.

او که به مناسبت روز جهانی صنایع دستی سخن می‌گفت، با بیان اینکه صنعت صنایع دستی مهجور است و به باد فراموشی سپرده شد، تصریح کرد: شاید عنوان اولین شهر صنایع دستی جهان، روزنه‌ای برای توجه ویژه به این صنعت شود.

شهردار کلان‌شهر شیراز با تصریح بر این موضوع که تلاش داریم با حمایت مسؤولین استان و نمایندگان مجلس و وزارت میراث فرهنگی این لقب را که به شهر شیراز داده شده حفظ کنیم، بیان کرد: صنایع دستی، صنعتی زود بازده و کم هزینه است و امیدواریم بتوانیم نسبت به عنوانی که به شهر شیراز داده شده مسؤولیت پذیر بوده و عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

به گفته اسدی؛ باید در حوزه هنرهای صنایع دستی همچون خاتم‌کاری، مس گری، منبت کاری که به اسم و منتسب به شیراز است، چندین المان و نماد طراحی و در میادین و معابر اصلی شهر نصب شود که در این موضوع به کمک اساتید حوزه صنایع دستی نیازمندیم.

این مقام ارشد مدیریت شهری کلان‌شهر شیراز با بیان اینکه باید قدردان هنرمندان و پیشکسوتان این عرصه باشیم، اضافه کرد: در این راستا یکی از ده‌ها برنامه‌ای که شهرداری شیراز در سال جاری تدارک دید، اجرای همایش نقش ماندگار در راستای تجلیل از اساتید برجسته صنایع دستی بود.

او گفت: باید نقش و رسالت خود را در برابر تاریخ، مردم و تمام مواردی که امروز ما میراث دار آن‌ها هستیم به‌درستی ایفا کنیم.

شهردار شیراز به فضاهای ایجاد شده برای تولید و عرضه محصولات صنایع دستی در مکان‌هایی همچون باغ هنر و بازارچه هنر در محلات تاریخی شیراز برای عرضه محصولات نیز اشاره و بیان کرد: شهرداری در کنار سایر دستگاه‌های اجرایی استان، حمایت لازم از آثار تولید شده توسط اساتید را در دستور کار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا