دانشگاه شیراز در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت صدرنشین شد

دانشگاه شیراز صدرنشین دانشگاه‌های کشور در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت شد.
به‌گزارش سینا پرس فارس، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه شیراز، در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت، دانشگاه شیراز با کسب 18مقام ازسوی انجمن‌های علمی دانشجویی، در میان 86 دانشگاه کشور صدرنشین شد.

به‌گفته‌ رئیس مرکز حمایت از فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویان دانشگاه شیراز، در پانزدهمین دوره بین‌المللی حرکت که به میزبانی دانشگاه مازندران که از تاریخ 31 اردیبهشت‌ماه تا 2خردادماه 1402 برگزار گردید؛ انجمن‌هاي علمي دانشگاه شيراز، با ارائه 1243 فعالیت، در قالب 153 گزارش مبسوط مستند شده به دبیرخانه جشنواره دانشگاهی حرکت در این جشنواره شرکت داشتند.
زهرا فرامرزی گفت: از این تعداد اثر 452 فعالیت مربوط به حوزه آموزشی (کارگاه، کلاس و دوره)، 421رویداد علمی (مسابقه، کنفرانس، نشست، سمینار، نمایشگاه، بزرگداشت و گردهمایی علمی)، 330 گفت‌وگوی علمی (هم‌اندیشی، مباحثه، گفت‌وگو، کرسی آزاداندیشی، مناظره، میزگرد، جلسات بحث و حلقه فکری)، 26 نشریه، 2 کتاب و11 فعالیت کارآفرینی بوده است.
وی گفت: پس از طی مراحل داوری در نهایت 43 اثر از بین تمامی آثار، برگزیده و برای رقابت با انجمن‌های علمی سایر دانشگاه‌ها به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی حرکت اعلام شد و از برگزیدگان دانشگاهی در دی‌ماه 1401 به نحو شایسته تقدیر شد که در این مرحله هم انجمن‌های علمی دانشگاه شیراز توانستند با کسب 18 مقام برگ زرین دیگری به افتخارات دانشگاه بزرگ شیراز بیفزایند و با کسب بیشترین مقام در بین دانشگاه‌های کل کشور در صدر دانشگاه‌های کشور قرار گیرند.
رئیس مرکز حمایت از فعالیت‌های انجمن‌های علمی دانشجویان دانشگاه شیراز توضیح داد: از 86 دانشگاه شرکت‌کننده در جشنواره بین‌المللی حرکت 50 دانشگاه کشور از حداقل یک مقام تا حداکثر 12 مقام (دانشگاه تهران و تبریز) را کسب نمودند، اما دانشگاه شیراز با اختلاف زیاد از دانشگاه‌ها وکسب 18 مقام ارزشمند در مقام نخست تمامی دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است.

افتخارآفريني انجمن‌هاي علمي دانشگاه شيراز در پانزدهمين جشنواره بین‌المللي حركت به شرح زیر است:
1- دانشگاه شیراز دانشگاه برگزیده
2- انجمن علمی گردشگری و هتل‌داری تنها برنده جایزه مخصوص هیأت داوران (رویداد میراث فرهنگی)
3- انجمن علمی بین رشته‌ای رباتیک برگزیده در حوزه انجمن برتر
4- انجمن علمی تولید و ژنتیک گیاهی برگزیده در حوزه انجمن برتر
5- انجمن علمی شهرسازی برگزیده در حوزه انجمن برتر
6- انجمن علمی زبان‌های خارجی برگزیده در حوزه نشریه
7- انجمن علمی گردشگری و هتل‌داری برگزیده در حوزه فعالیت خلاقانه
8- انجمن علمی ACM برگزیده در حوزه مسابقه
9- انجمن علمی گردشگری و هتلداری شایسته تقدیر در حوزه انجمن برتر
10- انجمن علمی گردشگری و هتل‌داری شایسته تقدیر در حوزه مسابقه
11- انجمن علمی محیط‌زیست شایسته تقدیر در حوزه انجمن برتر
12- انجمن علمی ACM شایسته تقدیر در حوزه فعالیت خلاقانه
13- انجمن علمی علوم سیاسی شایسته تقدیر در حوزه نشریه
14- انجمن علمی الهیات شایسته تقدیر در حوزه نشریه
15- انجمن علمی زیست‌شناسی شایسته تقدیر در حوزه نشریه
16- انجمن علمی انرژی و محیط‌زیست شایسته تقدیر در حوزه نشریه
17- انجمن علمی گاز شایسته تقدیر در حوزه فعالیت خلاقانه
18- انجمن علمی گاز شایسته تقدیر در حوزه مسابقه

گفتنی‌ست، انجمن‌های علمی دانشجویی، مجموعه‌ای علمی، پژوهشی است که با حضور دانشجویان نخبه و توانمند و همگام با اهداف و رسالت دانشگاه تشکیل شده و ماموریت اصلی آن برطرف کردن شکاف میان دانشگاه با صنعت، جامعه و دنیای حرفه‌ای‌ست.
هم‌اکنون 68 انجمن علمی در دانشگاه شیراز فعالیت می‌نمایند که قریب به دوهزار نفر دانشجوی پژوهشگر و توانمند در این انجمن‌ها حضور فعّال و مؤثر دارند. هر انجمن علمی در دانشگاه تحت نظارت مستقیم یک عضو هیأت‌علمی دانشگاه به‌عنوان استاد مشاور انجمن علمی به فعالیت مشغول است.

گزارش: فتانه حق پرست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا