شهرك صنعتي سروستان ۲ گزينه سرريز سرمايه گذاری كلانشهر شيراز

در بازديد نماينده مردم شهرستان هاي سروستان، خرامه و كوار در مجلس شوراي اسلامي و مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس از شهرك صنعتي سروستان 2، ضمن بررسي مسائل و مشكلات اين شهرك صنعتي بر تسريع در توسعه و تكميل زيرساخت هاي خارج از شهرك صنعتي توسط دستگاه هاي خدمات رسان تاكيد شد.
به گزارش سینا پرس فارس، مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس در اين بازديد گفت: با هدف توسعه و تقويت برق پايدار شهرك صنعتي سروستان 2، پست برق اين شهرك صنعتي با ظرفيت 50مگاوات با مشاركت شركت برق منطقه اي فارس احداث مي شود.
سيد مصطفي هاشمي با بيان اينكه اجراي اين طرح از مصوبات سفر رييس جمهور محترم به فارس است كه اجرايي مي شود، افزود: قرارداد احداث پست برق شهرك صنعتي سروستان 2با شركت برق منطقه اي فارس با اعتبار اوليه 150 ميليارد تومان منعقد و به زودي شركت برق منطقه اي با انتخاب پيمانكار، عمليات اجرايي آن را آغاز خواهدكرد.
وي با بيان اينكه زيرساخت هاي داخلي برق شهرك صنعتي آماده است و هم اكنون نيز برق واحدهاي صنعتي از طريق خط دومداره با ظرفيت 6مگاوات تامين مي شود كه با توجه به تكميل شدن ظرفيت اين خط احداث اين پست برق در دستور كار قرارگرفته است.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس در ادامه از برنامه ريزي براي تامين آب پايدار شهرك صنعتي سروستان 2 خبر داد و گفت: باتوجه به فقر آبي منابع زيرزميني منطقه و شوري آب چاه موجود، در اين زمينه در برنامه كوتاه مدت حفر چاه جديد در دستور كار قرار دارد و در برنامه بلند مدت نيز انتقال پساب شيراز به سروستان بعنوان يكي از پيشنهادات مصوبه سفر دور دوم رييس جمهور به فارس ارائه شده كه اميدواريم با تصويب آن گام موثري در اين بخش برداشته شود.
هاشمي با بیان آماده بودن زيرساخت هاي داخلي گاز در شهرك صنعتي براي اتصال به شبكه سراسري گاز و اظهار داشت: در اين زمينه نيز شركت گاز فارس برنامه احداث ايستگاه و اتصال گاز را در برنامه قرارداده است.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس با بيان اينكه شهرك صنعتي سروستان 2 از زيرساخت هاي داخلي لازم را براي استقرارواحد هاي بزرگ توليدي غير آب بر برخوردار است، گفت: با توجه به وسعت اين شهرك صنعتي، امكان استقرار واحدهاي صنعتي در همه رده ها در اين شهرك صنعتي امكان پذير است كه اميدواريم با حمايت دستگاه هاي خدمات رسان زيرساخت هاي بيروني شهرك صنعتي نيز بصورت كامل محقق شود تا شاهد شتاب در استقرار واحدهاي توليدي و صنعتي باشيم.
هاشمي همچنين از آغاز عمليات اجرايي طرح توسعه و تكميل شبكه داخلي فاضلاب اين شهرك صنعتي خبرداد و گفت: پيمانكار اين طرح با اعتبار 21 ميليارد تومان انتخاب و كاز خود را آغاز كرده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با توجه به وسعت اين شهرك صنعتي و نيز فاصله كم با شيراز، شهرك صنعتي سروستان دو به عنوان يكي از مهم ترين گزينه هاي سرريز سرمايه گذاري شهرك صنعتي بزرگ شيراز مطرح است.
هاشمي افزود: با توجه به اينكه شهرك صنعتي بزرگ شيراز در آستانه تكميل است، شهرك صنعتي سروستان 2 از موقعيت ممتازي براي هدايت سرمايه گذاران و متقاضيان ايجاد صنايع بزرگ كه مايل به سرمايه گذاري در همجواري كلانشهر شيراز هستند برخوردار است و در اين زمينه اين شهرك صنعتي از ظرفيت هاي لازم برخوردار است.
وي ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ سروستان، ۷۱۵ هکتار مساحت دارد و ظرفیت استقرار ۳۵۰ واحد صنعتی در فاز نخست آن پیش‌بینی شده است كه برنامه ريزي براي اجراي طرح هاي توسعه اي نيز انجام شده است.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در حال حاضر 44 قرارداد سرمايه گذاري با متقاضيان در اين شهرك صنعتي منعقد و در قالب اين قرارداد 32 هكتار زمين واگذار شده و 2 واحد با اشتغال 60 نفر نيز درمرحله بهره برداري است.
رحيمي مظفري نماينده مردم شهرستان هاي سروستان، خرامه و كوار در مجلس شوراي اسلامي در اين بازديد نيز در سخناني خواستار سرعت بخشيدن به روند تامين برق و گاز پايدار شهرك صنعتي سروستان دو توسط دستگاه هاي اجرايي خدمات رسان شد و تصریح کرد: با توجه به اهميت موضوع ،در اين زمينه به زودي جلسه اي در مركز استان برگزار و در اين خصوص برنامه ريزي مي شود.
در اين بازديد همچنين مشكلات دو طرح سرمايه گذاري نيز بررسي و رسيدگي شد.

گزارش: فتانه حق پرست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا