ویلای لوکس شناور با قیمتی حیرت‌انگیز

کد خبر : 45602 شنبه 23 مرداد 1395 - 13:47:22

شرکت هلندی NLW قرار است ماه آینده از خانه‌های شناور لوکس نوین خود در نمایشگاه و کنفرانس شبکه Cityscape Global در دبی رونمایی کند.

این شرکت یک خانه آبی مفهومی جالب را بر اساس یک طراحی کروی ارگانیک ساخته و قیمت آن را حدود 11 میلیون دلار اعلام کرده است.

سازندگان مدعی هستند که در سال اول ارائه این خانه‌ها در خاورمیانه می‌توانند تا 50 میلیون دلار فروش داشته باشند و این میزان تا دو سال به دو برابر برسد.

قیمت این خانه‌ها به اندازه آن‌ها بستگی دارد و قیمت اعلام شده اول برای خانه‌ای با مساحت 1487 متر مربع فضای داخلی و 48 متر مربع فضای خارجی است.

نقشه‌های کف خانه‌های شناور که در سایت شرکت ارائه شده،‌ ساختار سه‌طبقه را نمایش می‌دهد که طبقه زیرین آن دارای پارکینگی برای شش خودرو، یک سینما، محوطه تفریحی، اتاق ورزش و محل انبار است.

در طبقه همکف اتاق‌ خواب‌ها، آشپزخانه و محل نشیمن قرار داشته و فضا خارجی ویلا شامل یک استخر و راه‌پله‌هایی است که به پشت‌بام و باغچه راه دارند. طبقه اول نیز شامل اتاق نهارخوری و بالکن است.

شرکت NLW بر این باور است که خانه‌های آنها به دلیل لوکس بودن، ارائه حریم خصوصی، سازگاری با محیط زیست و برخورداری از عنصر انرژی تجدید پذیر، محبوب خواهند شد.

هر خانه از یک سیستم کنترل هوا برخوردار است و می‌توان دمای هر اتاق را جداگانه و به دلخواه تنظیم کرد. یک پمپ گرمایشی نیز با این سیستم همکاری می‌کند، از آب سطحی برای تسهیل گرمایش و سرمایش استفاده خواهد کرد که از ویژگی‌های زیست‌سازگار این خانه ‌ها به شمار می‌رود.

می‌توان این خانه‌ها را به سیستم برق و تسهیلات بهداشتی در شهر مرتبط کرد، اما همچنین می‌توان آن‌ها را با کمک پنل‌های خورشیدی، منبع آشامیدنی و سیستم فاضلاب جداگانه کاملا مستقل کرد.

به گزا ش ایسنا از گیزمگ،این خانه‌ها با همکاری شرکت فولاد CIG ساخته شده که کیت‌های ساخت‌وساز را برای کشتی‌سازان و سازه‌های آماده را برای معماران تولید می‌کند. از نمونه کارهای این شرکت می‌توان به مرکز رایانه زمین کریکت لُرد در لندن و سقف ایستگاه "منچستر فرایهایت" در مونیخ اشاره کرد.

هرگونه کپی برداری و انتشار مطالب از خبرگزاری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.
نظرات شما

نظرات شما

متن *

[کد امنیتی جدید]