کسب رتبۀ سوم دانشگاه شیراز در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌، رساله‌ و پیشنهاده‌ها

دانشگاه شیراز در میان دانشگاه‌های برگزیده در ثبت و همانندجویی پایان‌نامه‌، رساله‌ و پیشنهاده‌ها قرار گرفت.

به‌گزارشسینا پرس فارس، براساس گزارش منتشرشده از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه شیراز رتبۀ سوم همانندجویی را در سال تحصیلی 1401-1400، در میان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور به دست آورده‌ است.

بر پایة قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیة آثار علمی (مصوب سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی) و آیین‌نامه اجرایی آن (مصوب سال ۱۳۹۸ هیات وزیران)؛ همة دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، و مؤسسه‌های آموزش ‌عالی، پژوهشی، و فناوری کشور باید تمام‌متن پیشنهاده‌ها (پروپوزال‌ها) و پایان‌نامه‌ها و رساله‌های (پارساهای) دانشجویان و دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی خود را که بدون طبقه‌بندی هستند، در سامانه‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) همانندجویی و ثبت کنند.

برای انجام این قانون، ایرانداک سامانة «همانندجو» را در نشانی TIK.IRANDOC.AC.IR با پشتوانة روزافزونِ تمام‌متن بیش از ۴۶۹هزار پارسا، بیش از ۱۷۴هزار پیشنهاده و ۳۵۰هزار مقاله در دسترس همة دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور گذارده است که اکنون بیش از ۴۲هزار عضو هیأت‌علمی و نزدیک به ۳۴۰هزار دانشجو در آن عضو هستند.

بنا بر گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، بر پایة عملکرد مؤسسه‌های زیرپوشش در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱؛ دانشگاه‌های تهران، فردوسی مشهد و شیراز رتبه‌های نخست تا سوم همانندجویی را به دست آورده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا