آغاز عملیات اجرایی پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی

با حضور استاندار فارس و مسوولان ارشد استان، همزمان با روز میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) و چهارمین روز از دهه مبارک فجر، کلنگ آغاز عملیات اجرایی پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی حضرت صدیقه طاهره (س) به زمین زده شد.

به گزارش سینا پرس فارس، دکتر سید وحید حسینی در این آیین با تبریک‌ ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر و دهه مبارک فجر گفت: امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی حضرت صدیقه طاهره (س) هستیم.
حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر محرومیت زدایی افزود: این بیمارستان در جنوبی ترین منطقه شیراز با متراژ ۲۰ هکتار، در راستای طرح محرومیت زدایی و براساس نیاز مردم منطقه احداث می شود.

او ادامه داد: پیش بینی شده این بیمارستان عمومی و تخصصی هفتصد تخت خوابی با اعتباری حدود دو هزار و پانصد میلیارد تومان، تا پنج سال آینده به بهره برداری می رسد که با ساخت این پروژه عظیم، جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر تحت پوشش خدمات درمانی قرار می گیرند.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با اشاره به سیاستگذاری دولت سیزدهم در زمینه اتمام پروژه های نیمه تمام، اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی در کشور، راه اندازی بیمارستان های جدید در برنامه ریزی دولت نبوده است، چراکه بیمارستان‌های نیمه تمام بسیاری در سطح کشور وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه در حال حاضر شیراز نیاز به دو هزار و پانصد تخت بیمارستانی دارد، اضافه کرد: به دلیل نیاز شیراز به فضای درمانی به ویژه در حاشیه شهر، با پیگیری های مجموعه دانشگاه و مسوولان استانی و حمایت وزیر بهداشت، موافقت لازم برای ساخت بیمارستان های جدید در شیراز از دولت دریافت شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در این آیین از حمایت های استاندار فارس و مجموعه استانداری، نمایندگان مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار شیراز، مسوولان قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، ارتش جمهوری اسلامی ایران و همکاران مجموعه دانشگاه به پاس پیگیری برای ساخت بیمارستان های جدید در شیراز قدردانی کرد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین ضمن تبریک میلاد حضرت علی (ع) گفت: توزیع بیمارستان ها در شیراز از گذشته به نحو مناسبی انجام نشده و با توسعه ظرفیت های پزشکی، ظرفیت های بیمارستانی توسعه نیافت که این امر دسترسی مردم ساکن در حاشیه شهر به خدمات پزشکی را با مشکل مواجه کرده است.
دکتر «جعفر قادری» با اشاره به طرح محرومیت زدایی و تسریع در دسترسی آسان تر مردم به خدمات پزشکی، ساخت بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی حضرت صدیقه طاهره (س) در این منطقه از شیراز را بسیار پر اهمیت و در مسیر طرح محرومیت زدایی دانست.

او ضمن ارایه گزارشی از وضعیت پروژه های عمرانی حوزه های مختلف استان، از پیگیری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، پیگیر پیشبرد پروژه های نیمه تمام و پروژه های موردنیاز مردم فارس خبر داد.
آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی حضرت صدیقه طاهره (س)، با حضور دکتر «محمدهادی ایمانیه» استاندار فارس، امیر سرتیپ دوم ستاد «ابوالقاسم رضایی» فرمانده ارشد نظامی آجا در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، دکتر «سید وحید حسینی» رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «جعفر قادری»، «علیرضا پاک فطرت»، «ابراهیم عزیزی» نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، محسن علی زاده نماینده مردم سپیدان و بیضاء در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، «محمود رضایی» معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس برگزار شد.

همچنین دکتر «محمود نجابت» مشاور عالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» معاون درمان، دکتر «سید ابوالفضل هاشمی اصل» معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر «محسن رازقی» معاون آموزشی، دکتر «محمدحسین انباردار» معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران ارشد دانشگاه و استان نیز در این آیین حضور داشتند.
بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی حضرت صدیقه طاهره (س) در منطقه ۹ شیراز احداث می شود.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا