رشد سریع فناوری های مدرن در مناطق مسلمان نشین چین

به گفته مقامات دولت چین و بر اساس آمارهای رسمی، تعداد شرکت ‌های فناوری پیشرفته در منطقه خود مختار سین کیانگ اویغور در شمال غربی چینکه بخش اصلی مسلمانان این کشور در آن زندگی می کنند،  با 43.4 درصد افزایش به ۱۳۶۸ شرکت در سال ۲۰۲۲ رسیده است.

به گزارش سیناپرس، آمارهای رسمی و تعداد شرکت های دانش بنیان و مبتنی بر فناوری های پیشرفته با سرعت زیادی در مناطق مسلمان نشین چین رشد می کند. بر این اساس اداره منطقه ای علم و فناوری چین گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان منطقه اویغور از ۹۵۴ شرکت در سال ۲۰۲۱ به ۱۳۶۸ شرکت در سال گذشته افزایش یافته است که این رشد نشان دهنده افزایش خالص ۴۱۴ موردی است.

در این میان مقامات دولتی سین کیانگ صندوق ویژه ای را برای تشویق توسعه شرکت های دانش بنیان با فناوری پیشرفته در ابتدای سال ۲۰۲۲ راه اندازی کردند و برای اولین بار به این شرکت ها و سرمایه گذاری آن ها در زمینه های مختلف توسعه و تحقیق، پاداش داده شد. گفتنی است تا به امروز، ۲۴۳ میلیون یوان (حدود 35.9 میلیون دلار آمریکا) به چنین شرکت هایی تعلق گرفته است.

به گزارش سیناپرس، در خاتمه گفتنی است دولت چین اعلام کرد که این اقدام سهم قابل توجهی در افزایش تعداد شرکت های محلی با فناوری پیشرفته داشت و همچنین باعث افزایش قابل توجهی در سرمایه گذاری تحقیق و توسعه آن ها شده است.

مترجم: نیروانا محمدحسینی

منبع: english.news.cn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا