تولید و عرضه صنایع‌دستی در ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا و فرهنگسرای مادر شیراز

سرپرست اداره کل حمایت از تولید صنایع‌دستی گفت: با موافقت شهردار شیراز، فرهنگسرای مادر و ایستگاه متروی وکیل‌الرعایا در شیراز به تولید و عرضه صنایع‌دستی اختصاص خواهد یافت.
به گزارش سینا پرس فارس، محمدحسین عسکرپور در بازدید از محله بالا کف شمالی شیراز افزود: این محله یک بافت قدیمی و دارای تک دانه‌های تاریخی است و طرح هر خانه یک کارگاه صنایع‌دستی در این محله اجرا می‌شود که به‌موجب آن خانه‌های تاریخی مرمت و به کارگاه صنایع‌دستی تبدیل می‌شوند.
سرپرست اداره کل حمایت از تولید صنایع‌دستی افزود: در این بافت تاریخی فرهنگسرای مادر وجود دارد که مربوط به پهلوی اول و بخشی از آن متعلق به قاجار است و می‌تواند به بسیاری از هنرمندان ما به‌عنوان فضایی برای تولید کمک کند و می‌تواند به فضایی برای عرضه صنایع‌دستی نیز تبدیل شود.
عسکر پور با اشاره به ملاقاتی با شهردار شیراز در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس اظهار کرد: شهردار شیراز موافقت خود را با فرهنگسرای مادر در محله بالا کفت و اختصاص ۱۵۰۰ متر در فضای متروی وکیل‌الرعایا در خیابان زند شیراز برای تولید و فروش صنایع‌دستی اختصاص داده که تحول خوبی در عرصه صنایع‌دستی است.
سرپرست اداره کل حمایت از تولید صنایع‌دستی سیزدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی در شیراز را فرصت خوبی در حمایت از فعالان صنایع‌دستی دانست و گفت: در این نمایشگاه حرف و درد دل فعالان صنایع‌دستی را شنیدیم و برخی هنرمندان در خصوص حمایت بیمه‌ای سوا لاتی داشتند که با صدور مجوز کارگاه، خویش‌فرما از هنرمندان صنایع‌دستی حمایت می‌شود و به‌محض به نتیجه رسیدن اطلاع‌رسانی خواهد شد.
عسکر پور برگزاری سیزدهمین نمایشگاه صنایع‌دستی را حمایتی از صنایع‌دستی عنوان کرد و ادامه داد: غرفه‌ها به‌صورت رایگان در این نمایشگاه به هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران اختصاص داده‌شده است و ۲۷ استان در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند و ازآنجاکه در کنار نمایشگاه گردشگری برگزارشده است، فرصتی است تا مخاطبان گردشگری از صنایع‌دستی بازدید و خرید کنند و برای آموزش صنایع‌دستی تخصصی و به آموزی در فارس برنامه‌هایی داریم.
وی اضافه کرد: غرفه‌های صنایع‌دستی زندان کمیته امداد وزنان سرپرست خانوار را بازدید کردیم و باید از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند. او گفت: استانداردسازی محصولات صنایع‌دستی هم حائز اهمیت است و برای فارس در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تسهیلات تبصره ۱۸ برای تولید و خانه صنایع‌دستی، صادرات و پایانه فروش و بسته‌بندی صنایع‌دستی پیش‌بینی‌شده که به‌محض عقد قرارداد با بانک‌های عامل جزییات آن را در استان فارس اعلام خواهیم کرد.

گزارش: محمدرضا قشقایی زاده

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا