حساسیت و عطسه را در زمستان دور نگهدارید

به گزارش سیناپرس،فصل زمستان به طور معمول با سرماخوردگی، آنفلوانزا و بیماری های مشابه همراه است و در این شرایط اگر آلرژی و آسم نیز با این بیماری ها درگیر شوند، شرایط به مراتب حادتر خواهد شد.

متخصصان معتقدند کنترل آلرژی و آسم در زمستان بسیار مهم است و به گفته کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، آگاهی از محرک های ایجاد کننده این علائم، نقشی کلیدی در حفظ سلامت در زمستان دارد.

دکتر کاتلین می، متخصص آلرژی، در این رابطه گفت: در روزهای سرد زمستان، آلرژی و آسم شیوع زیادی پیدا کرده و در نظر داشتن اقدامات احتیاطی مناسب می تواند شما را در این فصل سالم نگه دارد. به طور کلی نکاتی برای جلوگیری از عطسه و خس خس سینه در روزهای سرد سال وجود دارد.

اولین موضوع این است که وقتی از شما دعوت می شود در خانه شخص دیگری غذا بخورید، به میزبان خود در مورد غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنید، بگویید. اجازه دهید همه اطرافیان شما از محدودیت هایتان مطلع شوند. از سوی دیگر شرایط  فصلی محرک های پنهان آلرژی را در دل خود دارند. برخی افراد نسبت شیره درختان حساس بوده و واکنش های پوستی نشان می دهد.به گزارش سیناپرس، برخی دیگر در صورت استنشاق کپک و گرده موجود در درختان فضای سبز ممکن است واکنش آلرژیک نشان دهند.

به گزارش سیناپرس، ویروس ها همچنین می توانند باعث تشدید آسم شما شوند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده، تعداد بستری های مرتبط با آنفولانزا در حال حاضر بیشتر از این زمان از سال در دهه های گذشته است.متخصصان پیشنهاد می کنند پیش از شروع زمستان،  واکسن آنفولانزا بزنید. در حد امکان در دید و بازدید های زمستانی از دست دادن و روبوسی خودداری کنید زیرا بسیاری از بیماری ها و ویروس ها می توانند از این طریق بین افراد منتقل شوند.

در نهایت شاید کمتر کسی این موضوع را بداند که استرس و اضطراب می تواند یکی از دلایل بروز حساسیت و آلرژی باشد. ورزش می تواند تعادل عاطفی شما را در روزهای زمستانی که نور خورشید کمتری دریافت می کنید، تقویت کند. اگر هوای سرد باعث تشدید آسم شما می شود، در داخل خانه ورزش کنید.

مترجم:ندا جوادهراتی

منبع: consumer.healthday

No tags for this post.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا