کد خبر : 4032 دوشنبه 25 اسفند 1393 - 11:39:41
-لزوم-کاهش-25-درصدی-مرگ-و-میر-میانسالان-تا-سال-2025

معاون بهداشت اعلام کرد؛

لزوم کاهش 25 درصدی مرگ و میر میانسالان تا سال 2025

سیناپرس: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس مصوبه سازمان بهداشت جهانی تا سال 2025 مرگ و میر میانسالان (افراد بین 30 تا 59 سال) باید 25 درصد کاهش یابد.

دکتر علی اکبر سیاری در مراسم رونمایی از نرم افزار «خود ارزیاب میانسالان» گفت: به دلیل بروز مرگ و میر بالا در سنین بین 30 تا 59 سالگی سازمان بهداشت جهانی تمام کشورها را ملزم کرده است که تا سال 2025 بر اساس برنامه ریزی هایی، مرگ و میر میانسالان را تا25 درصد کاهش دهند.

وی افزود: بر همین اساس برنامه ریزی هایی در معاونت بهداشت وزارت بهداشت انجام گرفته است که یکی از این برنامه ها طراحی اپلیکیشن ها و نرم افزارهای اطلاع رسانی عمومی در خصوص سلامتی است.

وی ادامه داد: نرم افزار «خود ارزیاب میانسالان» به این قشر کمک می کند عوامل خطرزای سلامتی که کنترل آن در دست خود فرد است، همچون اضافه وزن، چاقی، چربی خون، فشار خون و دیابت خود را کنترل کند.

دکتر سیاری بیان داشت: این نرم افزار کمک می کند که افراد با مخاطرات سیگار کشیدن، خوردن غذای ناسالم، کم تحرکی آشنا شده و به خودمراقبتی بپردازند.

وی افزود: اپلیکیشن «خود ارزیاب میانسالان» برای مراقبت از سلامت افزاد سالم طراحی شده و همچنین به کنترل عوامل خطر در بیماران کمک می کند.

معاون بهداشت خاظرنشان کرد: این نرم افزار در Google player و همچنین سایت Apple قابل دریافت و نصب  روی گوشی های همراه است.

کلید واژه ها: نرم افزار بهداشت چاقی
نظرات شما

[کد امنیتی جدید]